| MoniBiss a întrebat:

vreau sa stiu ce demersuri trebuie sa fac sa rediez o masina? care de fapt nu mai exista fiind vanduta din om in om si pentru care platesc inca impozit?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la Serviciul de inmatriculari cu contractul si solicita radierea. Apoi, cu hartia de la ei, te vei duce la organul fiscal.

regis
| regis a răspuns:

La Resita este serviciul inmatriculari.
Spune-ne intai ce mai detii de la masina, ca nu e asa simplu. Ai documentele originale sau macar copie CIV si copie talon? La vanzarea initiala ai facut contract de vanzare cumparare? Ai o copie de buletin a celui caruia i-ai vandut tu masina? Placutele de inmatriculare sunt inca pe masina? Poti localiza masina?

| MoniBiss explică:

Sunt in judetul Caras Severin in ce oras este Serviciul de Inmatriculari?