| Marcus2134 a întrebat:

Vreau sa stiu ce se poate intampla daca figurez la doi medici de familie pot ajunge la inchisoare sau doar primesc o instintare care ma obliga sa renunt la unul din ei?
Din cate mi s-a spus eu deja mi-am facut transferul si figurez doar la cel nou,
mai are rost sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Rahatul e electronic in ziua de azi
asa ca odata ce te-ai dus la ala nou, apari in sistem la ala nou si dispari de la ala vechi
dar poti sa dai telefon si sa intrebi la ala vechi daca vrei sa suflii in iaurt

insa in orice caz, NU ai furat nimic, nici pe departe nu poate fi vorba de inchisoare

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-ai facut transferul, figurezi la cel la care te-ai transferat. Unde e problema?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dar ar fi preferabil, ca să nu creezi probleme, să anunți pe fostul medic de familie să te șteargă dintre pacienții lui.

| Iote a răspuns:

Nu vad cum ai putea figura la doi, din moment ce ai un singur dosar.
Dar daca te-ai transferat, cum inteleg, esti radiat automat de la primul si figurezi la al doilea.

| goguPatent a răspuns:

Închisoare? Hai ca asta e amuzant. In momentul când te inscrii la un medic se familie esti scos de la celalalt.