| AllexXtreme a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa stiu si eu daca mai poti da de permis categoria a1 ce acte iti trebuie, cate clase trebuie? B ul il am de 4 ani

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, ai nevoie de aceleasi acte ca si la categoria B pentru a face scoala pentru A1, legea nu prevede la ora actuala un nivel de studii pentru categoria A1.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de aceleasi acte ca pentru categoria B. Nu se cer studii, important este sa stii citi si scrie, de altfel ai obtinut categoria B, asa ca este in ordine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Bineinteles ca poti. Ai nevoie de aceleasi acte ca si la B.
Clase nu ai nevoie, conteaza sa ai S Classe.
La B nu cred ca te-a intrebat cineva daca ai liceu sau facultate.

| AllexXtreme explică:

Am inteles va multumesc pentru raspunsuri, in curand o sa am si A1 doamne ajuta.

| Mihai1333 a răspuns:

Dacă ai deja B-ul nu ai nevoie de a1. Pentru ca poti conduce cu el vehicule care au nevoie de categoria a1 happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai1333):

Nu am inteles raspunsul tau. Poti sa reformulezi?

| suntserios a răspuns (pentru Mihai1333):

Complet eronat. Nu indu omul în eroare. B acopera doar AM.

| DaniTDCI a răspuns (pentru Mihai1333):

Asta am crezut si eu pana mi s-a intocmit dosar penal pentru conducere cu permis necorespunzator, cu B se conduc doar autovehicule, nu si moto.