| Anonim991 a întrebat:

vreau si eu sa pun folie pe geamuri la masina dar nu vreau sa o mai omologhez. Nu vreau decat pe geamurile de la usile din spate fara luneta. Trebuie neaparat sa le omologhez la rar? daca nu pana la cat la % am voie sa pun? mersi happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai voie sa modifici nimic la exterior fara omologare, altfel vei fi amendat. Numai bine!

| gabriella85 a răspuns:

Poti pune folie unde vrei tu...dar risti amenda daca nu este si omologatasad

| Andradutsa a răspuns:

Hai sa iti zic eu ceva, daca pui folie neagra pe spate, nu iti zice nimeni nimic niciodata happy acelea de pe spate, nu trebuiesc omologate, cel de pe luneta da.
se mai trezesc politistii sa zica ca nu ai voie sa pui folie pe geamuri in spate, dar ei cauta spaga. isi incearca norocul cu nestiutorii... o stiu din proprie experienta laughing

deci, dai inainte :*

| Anonim991 explică:

Am un prieten care le are geamurile pe spate cu folie neomologate. Avea si luneta si l-a oprit politia l-a pus sa dea folia jos dar doar pe aia dp luneta si pe cele dp geamurile din spate le-a lasat si cand il opreste politia nu`i zice nimic. Aveam si eu pe geamurile din spate si cand ma oprea politia nu`mi zicea nimic dar s`au mai schimbat regulile si de asta v-am intrebat sa fiu sigur happy