| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.
Vreau să dau de permis şi sunt confuz în legătură pe ce maşină vreau să dau ori pe manuală sau pe automată.
Eu sincer aş vrea mai mult să dau pe automată dar nu sunt sigur.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca dai pe automata, doar automata vei putea conduce.

| anonimg a răspuns:

Daca dai pe automata nu vei putea sa conduci manuala. Asa este legea.
Daca dai pe manuala, legea iti da voie sa conduci si manuala si automata.

| aditimus a răspuns:

Nu poti incepe cu automata, manuala ca sa inveti.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Un alt lucru pe care ar trebui sa-l iei in considerare (pe langa faptul ca nu vei putea conduce o manuala daca iti iei permisul pe automata, cum s-a mentionat deja) este costul mult mai ridicat in ce priveste repararea sau schimbarea unor piese la masinile automate fata de cele manuale.