| duduhatz a întrebat:

Salut!
Va adresez o intrebare, vreau sa stiu daca s-a aprobat legea aia cu permisul da la 17 ani dar poti conduce doar cu insotitor?
Zi faina

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu s-a adoptat o asemenea lege, nici macar nu a fost vreun proiect de lege in acest sens.
Pentru toate categoriile poti sustine examinarea doar dupa implinirea varstei minime prevazute pentru categoria ce o vrei, doar scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici macar propune nu a fost.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Intrebarea asta s-a mai pus de cateva ori.

| DaniTDCI a răspuns:

Niciodata nu a fost propus asa ceva la noi, mai asteapta putin pana faci 18, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa aprobat da in america

| Whitesnake99 a răspuns:

Sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva, eu nici acum la 22 de ani nu mi-as mai da carnetul la 18 stiind cat de inconstient am fost unerori. Ar trebui sa se asigure ca te-ai maturizat si ti-ai scos figurile de regele soselelor din cap inainte sa-ti dea permisul.

| 6547756 a răspuns:

Nici nu a fost vorba sa se dea o astfel de lege. Doar vorbesc tinerii, pentru ca ar vrea asta.