| Piticooot a întrebat:

Varamea are 10 ani si vreau sa o iau cu mine inn Ungaria in vacanta la mama mea care este stabilita acolo. (eu sunt minora am 17 ani) Ce imi trebuie sa o trec vama? Pasaport. si procura. Noi doua vom merge in Ungaria cu nasul ei cu tirul. Se poate sa ii facem procura lui?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare in parte aveti nevoie de declaratia parintilor, data in fata unui notar public si autentificata de acesta, ca sunt de acord cu plecarea in Ungaria si indica drept insotitor major pe nasul verisoarei. Tu poti merge cu cartea de identitate si verisoara cu pasaport.

| Piticooot explică (pentru Ioandelasal):

A deci se poate, multumesc frumos