| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, veți merge la vot pe 26 mai și dacă da cu cine veți vota și mai important de ce?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As vota online dar nu cred ca merge, sincer sa fiu as prefera sa votez partidul fascist nazist, democratia asta strica tot nu vezi. Macar hitleristii protejau animalele, faceau autostrazi, procreau locuri de munca la greu, investigatii in medicina etc. le dadea foc la tigani LGTB, negrii...

| AndreiMarin499 explică (pentru mgtow):

Ai perfecta dreptate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, v ati trezit toti azi cu intrebarea cu votatul? Normal ca mergem.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Merg ca de obicei si aleg cea mai putin nociva varianta non-pesede, ca de obicei. In cazul de fata, USR+. Hai, sa aud cum sar postacii rosii!

| GabiDumitrescu a răspuns:

De vazut pentru pesedeii retarzi de-alde Nevermore: https://www.podul.ro/......-5183.html

| Catrice a răspuns:

La a treia întrebare despre vot, ma răzgândesc și nu mai merg.

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Asta cred ca e a 5-a.

| Catrice a răspuns (pentru aXy99):

Era a 2-a într-o singura ora.

| NLS a răspuns:

O sa merg la vot cand o sa am cu cine vota.
Momentan, pauza.

| AndreiMarin499 explică (pentru NLS):

Dar de partidul PNL ce zici sau PSD?

| mgtow a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Psd nu orice numa aia sa nu fie

| AC4S4 a răspuns (pentru NLS):

Ai putea candida tu si sa te votezi, daca nimeni nu e atat de bun incat sa merite votul tau.

| aXy99 a răspuns (pentru NLS):

Sa nu te duci la vot e ca si cum ai vota cu ce-i mai rau. Alege raul mai mic. Ce alegi: un pumn sau un cutit in stomac?

| sofisis a răspuns:

Votez asa cum o fac de obicei cand nu am ce sa aleg... votez cu unul care nu are sanse reale. Deci unul din cei independenti.

| Plato a răspuns:

Nici nu se pune problema sa ratez votul.
Un vot cat toata inima mea spre USR+plus.
De ce? Ca sa ajungem si noi la #nextlevel, sa-l scoatem pe #nimicul de Dracnea de acolo, impreuna cu toti penalii (Teodorovici, Docila, Slugarel, Ciordache, Cucos, Ghita etc.), ca sa scapam in sfarsit Romania de ciuma rosie cu care ne-a infestat Grupul Infractional Organizat, pentru ca vreau autostrazi, pentru ca vreau o Romaniei fara penali si fara hotie, pentru ca vreau spitale, scoli fara veceu in curte, vreau ca romanii sa revina in tara la familiile lor, vreau sa avem un trai decent, o Romanie europeana, sa scapam de comunisti, de influentele rusesti, vreau sa nu mai existe politia politica (danjarmeria) etc etc etc etc.

Sa speram ca macar acum se trezesc romanii si voteaza cu oricine dar nu cu ciuma rosie si afiliatii.
#exist #insist #rezist.

| Alexxiax98 a răspuns (pentru Plato):

#Șîeu!

#refuz #rezist sunt #anticomunist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu psd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei, nu aici trebuie să-i încurajezi pe alții să meargă la vot. Îți încurajezi vecinii care nu au foarte mare acces la informație. Poți să îi însoțești până la secția de vot. Ajungem vai de noi dacă câștigă PSD! VAI, AJUNGEM!

| girada79 a răspuns:

Mădălina Turza, candidat independent și mamă de copil cu dizabilități.

| suntserios a răspuns (pentru girada79):

Si oare cum o vei vota avand in vedere ca nu i-a fost validata candidatura

| girada79 a răspuns (pentru suntserios):

Mulțumesc pentru informare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru girada79):

Nu a reusit sa ii fie validate semnaturile...