| flrnnn0202 a întrebat:

Voi cu cine votati la prezidentiale anul acesta si de ce big grin?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Alexandru Cumpănașu nu va ajunge niciodată președinte din următoarele motive:
acest individ și-a clădit imaginea pe spatele unei victime (a nepoatei sale mai exact) deci de aici deducem din start ca nu e nimic altceva decât un oportunist,la care mai punem și legăturile pe care le-a avut cu PSD și posibilitatea ca și el sa fie o persoana corupta, care pur și simplu a mușcat mana care l-a hrănit, când a simțit momentul oportun, nu are absolut nici un plan/proiect de țara și aproape toate declarațiile lui sunt similare cu ale unui extremist, la care mai punem și aburelile lui de declarații la care doar naivi pun botul.

45 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

In primul tur cu Papahagi. Ideologic, ca omul oricum nu intra in turul II. Iar in al doilea cu Iohannis.

| danbnz a răspuns:

Cu Robo Klaus... ma ajuta sa adormwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil cu Iohannis.
E probabil unul dintre cei mai credibili politician in politica externa.
Si cum mare parte din prerogativele presedintelui tin de politica externa... cred ca e omul potrivit.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt de acord cu tine dar la partea cu "om"...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vor ajunge în turul doi Claus Werner Johannis și Viorica Dăncilă.
Dacă va fi meci televizat de confruntare electorală între ei doi, față în față o să mă distrez teribil, apoi o să votez răul mai mic, ghiciți voi pe cine și de ce.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Ai de ***, poate candideaza firea independenta si ajunge in turul doi. Votam cu ea ca sa salvam Bucurestiul. Ca presedinte nu poate face atita rau cit a facut ca primar...

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Viorica in turul 2? Ma indoiesc.

| Mosotti a răspuns:

Eu as vota cu Johanis dar la smecherie, ca oricum ceilalti nu au nici o sansa. Oricum real nu ar avea sens sa votez pentru ca oricare iese e tot una, tot mafioti sunt toti, doar difera grupu de interese din care fac parte. Si oricum Cumpanasu nu intra in turul doi clar. Insa si daca nu intra cine nu intra, cei care raman in turu doi vor trebui sa dea spaga la cei care nu au intrat in tur 2, asa ca..ptr ala care a dat banu`, cei ce nu au intrat in tur 2 vor zice "votati pe x.din partea mea", si votantii aluia vor vota in turul doi pe cel sustinut. Johanis vine iar.

| Frank51 a răspuns:

Oscilez intre Iohannis si Barna.

| aXy99 a răspuns:

Dan Barna.

| Bizon95 a răspuns:

ORICINE IN AFARA DE PESEDE
cel mai probabil cu USR

si sa nu uit sa ii urez inca odata LA MULTI ANI lui Dragnea...
LA MULTI ANI DE INCHISOARE!

| gogu220 a răspuns (pentru Bizon95):

Nu mai fi rău, de ce să-i spui LA MULŢI ANI de pe acum? Când pe 28 octombrie e ziua lui.
Eu zic să-i urăm atunci.

| Bizon95 a răspuns (pentru gogu220):

Atunci ii facem si tort pe care scriem la multi ani DE INCHISOARE, eventual in fata penitenciarului, mare cat parcarea, sa stie toti big grin

| gogu220 a răspuns (pentru Bizon95):

Şi dacă nu ne ajunge făina pentru un tort aşa mare putem folosi carbit?

| Bizon95 a răspuns (pentru gogu220):

De ce sa incercam de la inceput cu faina, punem carbid din prima big grin

| AC4S4 a răspuns:

Voi vota cu Theodor Paleologu. Este un om inteligent cu o cultura vasta. Se va vedea foarte mult in dezbaterile electorale, daca vor exista. Dintre toti candidatii, el ne poate reprezenta cel mai bine pe plan extern.

| Panamax a răspuns:

Clar ca Iohannis.
Presedintele singur nu poate sa faca miracole cu un guvern de hoti.

| Yurisa a răspuns:

Votul meu este liber si secret! laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Yurisa):

Trădare, trădare, dar s-o știm și noi, stimabile!
Secret, bravos, rezon, dar liber? În urnă intră cine vrea și din ea iese cine trebuie. O vezi pe Dăncilă discutând cu Trump și cu Putin despre cum se gătește la cratiță 20-20?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpanasu ca ii baga pe toti la puscarie sau ii extermina

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai din cauză că spune asta cu voce tare, nu va ajunge în turul doi.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa, ne baga la puscarie sau ne extermina pe toti restul care nu suntem pesedisti ca tine
"bun asa"

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Poate ii extermina inainte de turu 2

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar apare o problemă. Să zicem că îi extermină ca pe păduchi. Dar ouăle. rămân ouăle, din ele ies alții. E nevoie de mai multe tururi 2. 3. 4 tururi. Mai este ceva cu Cumpănașu. Ai văzut cum se sclifosește și se când îl apucă bâțul și spasmosu, pandaliile? Asta se numește instabilitate emoțională. Cu ea nu reziști mult. când, ca președinte de țară, citești în fiecare dimineață la ora 08.00 rapoartele serviciilor. Pentru asta trebuie conștiință de gumă și coate de oțel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Păi tocmai d-aia o să-l votez ca-mi place cum se isterizeaza

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu 23 de candidați, tot unul și unul, Ghiță Funar de par examplu, o să avem o lună de pomină. Pâine și spectacole de circ la TV, cui îi trebuie mai mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Singura mea dorinta e sa-l vad pe neamt vorbind liber ca n-am avut ocazia in 5 ani de mandat...

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar înainte de primele lui prezidențiale, a combătut pe scenă, atunci a lansat celebrul cuânt ghinion. Așa că acum o să îl auzi a doua, și ultima dată vorbind liber, că pe urmă, după ce devine președinte, nu o să mai ai ocazia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu cred c-o sa ajungawinking

| BogdanM275 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci susții indirect corupții și PSD...

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanM275):

Ii sustin chiar direct

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă îl susții pe Cumpănașu, atunci înseamnă că are handicap grav și nu se poate deplasa singur. Iar tu ești cadrul lui pentru a-l ajuta să se deplaseze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu frate n-ai inteles, eu doar il votez

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Votul tău îl folosesc eu pe post de hartie igienică.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Alexandru Cumpănașu nu va ajunge niciodată președinte din următoarele motive:
acest individ și-a clădit imaginea pe spatele unei victime (a nepoatei sale mai exact) deci de aici deducem din start ca nu e nimic altceva decât un oportunist,la care mai punem și legăturile pe care le-a avut cu PSD și posibilitatea ca și el sa fie o persoana corupta, care pur și simplu a mușcat mana care l-a hrănit, când a simțit momentul oportun, nu are absolut nici un plan/proiect de țara și aproape toate declarațiile lui sunt similare cu ale unui extremist, la care mai punem și aburelile lui de declarații la care doar naivi pun botul.

| TheGentleman a răspuns:

Theodor Paleologu. Este cel mai cult și rafinat dintre toți

| Raducons a răspuns:

Cred ca voi vota pe Viorica

| brokxy a răspuns:

Poate nu merg la vot happy

| 1231242 a răspuns:

Viorica Dancilă, pe scurt îmi bag organul genital masculin în infrastructura politică a acestei mizerii de țară!

| christine99 a răspuns:

Dintre Iohannis si Veo, dar nu stiu sigur daca ma duc.

| AndreiSuveranul20011 a răspuns:

Eu personal am sa votez cu candidatul PSD, doamna viorica dancila deoarece consider ca este candidatul ideal și care poate schimba ceva în Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiSuveranul20011):

Sunt impresionat, nu am întâlnit niciodată o minte așa de mică, într-un cap așa de mare.

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreiSuveranul20011):

Ce poate schimba? Cum poate un președinte să schimbe ceva? Mai ales că nu știe să vorbească.

| suntserios a răspuns (pentru AndreiSuveranul20011):

Sa stii ca si cu Dancila președinte tot nu scapi de cartea de identitate. Ps....suveranii voteaza? Nu prea au cum fara acte de identitate

| AndreiSuveranul20011 a răspuns (pentru suntserios):

Știu asta, dar PSD se pliază cel mai bine pe idealurile suverane.

| suntserios a răspuns (pentru AndreiSuveranul20011):

Cum poate cineva care conduce o tara sa se plieze pe cineva care nu vrea sa faca parte dintr o tara?