| sydefin a întrebat:

Salut Voios Pionieresc, Prieteni! happy

Ce Lege Reglementeaza Un Contract Cu Un Furnizor de Servicii, De Exemplu Internet?

Eu Am Buletinul pe Iasi, Dar Stau La Mama Acasa la Tara Si Am Facut Abonamentul Internet pe Numele Ei, Dar Eu Il Folosesc. Acum Vreau Sa Il Trec Pe Numele Meu. Firma Zice Ca Trebuie Sa Fie Proprietarul. N-As Prea Crede Asta! Eu Nu am Drept Sa Imi Fac Contract Pe Numele Meu De Vreme Ce Eu Beneficiez de Servicii Si Eu Platesc? Sunt Persoana Cu Handicap Si Mi-Ar Prinde Bine Sa Fie Pe Numele Meu, Pentru Ca Un Comportament Autonom Si Independent Este In Beneficiul Recuperarii Medicale. De Asemeni, Dorim, Impreuna Cu Niste Prieteni Sa Infiintam o Fundatie Si Ma Gandesc Ca Daca Ar Fi Pe Numele Meu Am Putea Sa-l Decontam Mai Tarziu. Ar Conta Aspectele Astea?

Multumesc Mult, Spor Si Inspiratie si May the Force Be With You! happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de OUG 111/2011, cu modificarile si completarile ulterioare.

1 răspuns:
| Live4Ride a răspuns:

Salut! in primul rand nu poti avea una bonament pe numele tau atat timp cat tu nu esti propietar chiar daca ai avea buletin in aceeasi locatie si este reglementat prin lege.
Spre exemplu daca tu te muti la un prieten si iti face buletin pe adresa lui si tu iti faci abonament la nu stiu ce telefon /tv/net etc si dupa 2 luni pleci de la el din casa, el va ramane sa plateasca pentru urmatorii 1 an si 10 luni dupa tine si poate nu are nevoie de acele abonamente!

Iar tu daca ai grad de Handicap in functie de handicap stiu ca ai putea fii scutit de la plata impozitelor si a taxelor!