| Idklol6009 a întrebat:

Salut!

Vreau sa aplic la Academia de Politie si am o intrebare: este necesar sa trec un avertisment de la politia locala de acum un an in bibliografie?

Stiu ca nu este o fapta grava ca infractiunile ce trebuie mentionate daca e cazul, dar am auzit ca nu trebuie sa ascundem nimic in bibliografie, si se pot sanctiona omiterile.

Cunosc un caz in care cineva a fost respins pentru ca nu a declarat confiscarea permisului in urma nerespectarii limitei de viteza.

Va multumesc in avans.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti trece si avertismentul, desi acesta este doar o sanctiune contraventionala, nu este sanctiune penala.