| Justusee34 a întrebat:

Vreau sa dau de permis.
Luni pe 27 ma gândeam sa bag dosarul dar vine problema urmatoare, eu anul asta am bacul vreau sa iau cu nota mare min 8, 50. Eu la mate (m2 tehnologic) ma descurca în general dar trebuie sa repet ca ma încurc și greșesc. La romana sunt ok la subiectul I și II la iii trebuie sa mai învat comentarii (în 1- 2 min 3 zile Învăț un comentariu!) (profil Real!)
Iar la Biologie 9-10 sunt bata. Stiu doar celula procariota și eucariota aproape toată învățată (dar trebuie sa le repet) și pe lângă asta mai am de învățat.

Eu cred ca pot sa iau și carnetul și bacu dar nu sunt sigur.

Și dacă as baga dosarul pe 27 în cât timp as putea sa încep orele de condus?
Prin ce luna m-ar programa la sala și oraș?

Ms

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa amani scoala de soferi, pe care o poti face oricand, pana la batrente si sa faci acum ce-i extrem de important pentru viitorul si cariera ta: sa inveti pe rupte, pentru BAC.
Dupa BAC te poti apuca de scoala de soferi, ca-i timp nelimitat.

| Nemessys a răspuns:

Ti-as sugera sa incepi cu permisul dupa ce iei bacul.

Daca tot vrei neaparat sa le iei pe amandoua. Ti-as recomanda sa-l pui cat mai devreme.
Orele o sa le incepi si o sa le faci in functie de ce varsta ai tu si de numarul de elevi pe care ii are instructorul. Una e sa te aiba pe tine si alti 3, alta e sa aiba 15 elevi cu tot cu tine, intelegi?
Programarile la sala si oras, depinde de numarul de cursanti care se inscriu la examen. In orasele mai aglomerate, bineinteles ca stai mult pana te programeaza, in timp ce in orasele mai mici, astepti mai putin.
Eu am luat si bacul si permisul, deci se poate sa le iei pe ambele deodata.
Intra pe site-ul https://www.drpciv.ro/drpciv-booking/
alege judetul si vezi mai jos cam pe ce data ai putea sa te programezi. Programarea evident ca nu o faci acum, dar cam asa sa-ti faci o idee. La mine in judet, daca as vrea sa ma programez acum pentru sala, as da-o abia in martie. :D
Iar pentru oras, eu am luat sala in aprilie si orasul l-am dat in iunie. Succes!

| Marius18w a răspuns:

Întrebarea de mai jos trebuie adresată la ce școală te vei înscrie, eii îți vor spune cand o sa începi orele de curs...cel mai probabil daca pui dosarul pe 27 cursuriile vor incepe luna viitoare.