| Nustiuuuu a întrebat:

Salut.
Vreau sa dau la facultatea de drept din Timisoara si nu stiu exact care-s materiile necesare pentru admitere.
Si cand ar fi okay sa ma pun sa învăț? A 11a, a 12a? Rn is a 10a.

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

In 2016 admiterea consta pe baza unui test din rationament logic.
Pe vremea respectivă, am sustinut admiterea atat la cluj, cât si la Timisoara.
Bazat pe experiența mea, la Cluj mi s-a parut cam dificil respectiv la Timisoara destul de ușor.
Avand in vederea faptul ca nu intrasem la facultatea de drept din cadrul UBB Cluj, am sustinut admiterea la facultate de drept de la uvt in a doua sesiune.
Practic, au mai rămas locuri.
Nu este ceva de care sa te temi, insă iti sugerez sa te interesezi.
Informatiile legate de admitere apar pe website-ul facultății.

| Nustiuuuu explică (pentru Ofiintă):

M am uitat pe website ul facultății dar n am gasit nimic din 2019 și ma gândeam ca poate s-a schimbat. Nu stiu de ce aveam impresia ca se da din romana si istorie.

| Ofiintă a răspuns (pentru Nustiuuuu):

Poți să te interesezi de la secretariat. Gasesti un numar de telefon.