| demi98 a întrebat:

Vreau sa îmi fac stopurile la mașina negre, asta prin a pune folie neagră pe ele (puțin transparentă sa se vadă culoarea, cred ca cei care citiți asta știți despre ce folie vorbesc). Întrebarea mea este dacă e legal sa îmi pun aceasta folie pe stopuri și alta intrebare dacă am cum sa pun și pe faruri? Multumesc

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu, si nu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ilegal sa modifici sistemul de semnalizare la masina, fapta constituie contraventie, o sa fii amendat, o sa-ti fie retinut si certificatul de inmatriculare, pana le vei reface asa cum sunt din fabricatie.

| Simpatic a răspuns:

Pe faruri NU pe stopuri poti pune usor inchise, daca-s prea inchise vei avea probleme. Nu umbla cu nicio folie pe faruri ca am vazut destui cacanari dar nu inteleg ca estompeaza din vizibilitate mult!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu e legal si sper sa ramai fara certificat. Poate asa inteleg cocalarismul pe care vrei sa il faci și pericolul care devii pe sosea

| demi98 explică (pentru suntserios):

De unde pana unde cocalarism?rolling on the floorca vreau pur și simplu sa fac stopurile negre? Măcar ai idee cât de bine arată pe o mașina albă? Stopuri și toate bandourile negre? Arată genial și nu mi se pare ca sunt cocalar pentru ca vreau sa pun folie neagră pe stopurirolling on the floorretardați ca tine ar trebui sa nu aibă drept la cuvânt. Ce pericol pe sosea? Stopurile funcționează și se văd la fel, doar ca sunt negrerolling on the floor

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru demi98):

Se vad un rahat, mai ales noaptea. Cocalarismul tau vine din faptul ca te doare in pix de restul de pe șosea atât timp cat esti tu cool.

| Simpatic a răspuns (pentru demi98):

Esti un lake de gara daca ai inteles asta, semeni cu nicusor de la Braila in exprimare si ca la orice boschetar daca-i dai un smarthphone se crede tare.
Ai idee ce masina conduc eu? ai idee cate modificari am facut pana acum la masini? voi astia cu diesel stati usor ca nu ati vazut nimic pe masinile voastrewinking
Am zis si citez pe faruri nu e ok sa pui nimic, pe stopuri poti pune usor inchise!
esti pa

ps: nu am zis cocalari ci cacanari, adica cei ca tine, care nu merita un raspuns!