| Lixuu_alexx_1996 a întrebat:

vreau sa incep scoala de soferi si sunt indecis. sa invat toata legislatia sau doar codul rutier si fac multe chestionare?(multummesc anticipat)

Răspuns Câştigător
| GNY a răspuns:

Depinde de capacitatea fiecaruia.
Mai bine asteapta orele de legislatie si inveti acolo! Apoi citesti si tu o data notitele sau codul rutier. Apoi te bagi 2-3 zile la chestionare non stop.
Si iei 26 lejer!

Este verificat! aI INCREDERE! Succes

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa studiezi OUG 195/2002 (Codul rutier), Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010 privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, toate actualizate, deoarece au suferit multe modificari si completari. Dupa aceea poti face chestionare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Codul rutier = toata legislatia

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu te-as sfatui ambele.

Legislatia te ajuta sa intelegi de ce se intampla anumite chestii.

Chestionarele doar iti vor da raspunsuri la lege.