| botnarimarcel99 a întrebat:

Vreau sa plec la Italia (1. Eu am 14 ani, 2. Tata a decedat ) ce acte imi trebuie ca sa plec

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitate sau pasaport. De asemenea, daca nu mergi impreuna cu mama ta, ai nevoie de declaratia ei, in care va specifica ca este vaduva, ca este de acord sa pleci in Italia si va indica un insotitor maor. De asemenea este bine sa ai si o copie de pe certificatul de deces al tatalui.

| botnarimarcel99 explică (pentru Ioandelasal):

Si gata numai pasaport sau carte de identitate eu sunt din moldova.Nu trebuie si pasaport romin sau biometric?

| Ioandelasal a răspuns (pentru botnarimarcel99):

Si de ce n-ai spus de la inceput?
Nu cunosc conditiile pentru cetateni moldoveni.

3 răspunsuri:
| botnarimarcel99 explică:

Eu sunt din Moldova