| Alverto a întrebat:

Salut, vreau să văd ce părere aveți despre ce a spus Alexandru Bălan : Colo, bătaia luată de Bianca Adam : Tequila și ce se întâmplă în SUA?
Treaba cu Bianca Adam chiar nu-i ok, asta nu se face, daca bați o femeie nu ești șmecher, ești un jeg de om, la fel și oamenii care nu au ajutat-o, cei care se dau cei mai ortodocsi, da, cei care se roagă doar când vor ceva dar nu știu să mulțumească, chiar nu știu ce a făcut ca unii sa devină atât de răi, bun venit în România prieteni!
Și vă rog, daca cineva îți cere ajutorul, acționează tu-nu te gândi că o va face altcineva!

57 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scandalu despre colo e abordat și într-o întrebare pe profilul meu

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

1) Colo - narcisist.
2) Bianca - femeia nu are nici 1, 60 cm. Mi se pare inuman să dai într-o persoană delicată care nu s-ar putea apăra nici de un pumn, cu un fking FIER. Tipul ăla trebuie să aibă probleme psihice serioase. A mai făcut-o și din senin. Mai e și consilier la primărie...
3) SUA - război.

| Alverto explică (pentru supadeceapa):

Am discutat azi pe YouTube cu un animal tot la fel ca acel Romeo Rasdan și spunea că Bianca merita asta și ea va face pușcărie laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Alverto):

Sigur o să facă săraca pușcărie pentru că un animal a dat cu un fier în ea pe stradă, atâta logică... laughing sunt mulți cretini și trolli.

| AC4S4 a răspuns:

Continutul pe Youtube trebuie controlat. De prea multe ori se promoveaza violenta fizica sau verbala. Scuza este mereu aceeasi: "Videoclipurile mele nu sunt pentru copii". Ca sunt sau nu pentru copii, violenta nu trebuie promovata. Cei care o fac trebuie sa raspunda in fata legii. Este bine ca s-au luat masuri impotriva acestui barbat, Alexandru Balan. Sa vada si altii ca nu poti promova orice prostii pe Youtube.

Prin violenta la tot pasul pe internet, ajungem sa o aplicam in viata reala asa cum se observa in cazul Biancai. Unii oameni simt ca nu pot rezolva probleme fara injuraturi, scuipaturi, imbranceli, ajungand chiar si la batai serioase. Asta au vazut la televizor si asta vad acum pe Youtube.

| Alverto explică (pentru AC4S4):

Dar același lucru și despre cei care îl urăsc pe Colo, a ajuns să primească amenințări cu moartea la fiecare minut, și asta nu arată decât că au aceiași mentalitatate ca și el de altfel
Cam așa sunt obișnuiți românii: dramă, ură și violență este singura soluție, sigur nu există legi

| StrongHeart a răspuns:

Ce a spus Alexandru Balan, pai numai tampenii, poate a facut-o doar pentru reactii, dar trebuie sa-si asume tot ce face, ca sunt multi putzoi de 12 ani care-l urmaresc.
Ce a patit Tequila e destul de urat,mai urat este ca si-a sunat mama si dezvoltatorul inainte sa coboare la nebunul ala si i-au spus ca e ok,putea fi evitat,dar nu se astepta nimeni sa se intample ce s-a intamplat,din toata povestea asta,reactia oamenilor care au lasat-o sa se zbata si sa alerge panicata pe strada iti da de gandit.
Aia care se dau cei mai ortodocsi dar se roaga doar sa ceara,nu sa multumeasca,ce sa vezi,sunt majoritatea,exista si un procent mic de oameni care chiar urmeaza credinta ortodoxa si fac ce trebuie,majoritatea sunt oameni slabi care cauta o alinare pentru mizeria din sufletul lor.
"Și vă rog, daca cineva îți cere ajutorul, acționează tu-nu te gândi că o va face altcineva!"
Ceri cam mult de la un popor foarte despartit, oamenii nu sunt deloc uniti, se razboiesc si sa urasc tot mai mult.
Fiecare vrea doar sa ii fie bine lui, nu le pasa de oameni si de mediul ce-i inconjoara.
Nici eu nu stiu ce e cu oamenii si sunt scarbit de ce se intampla in tara asta.Ce se intampla in SUA nu e preocuparea noastra, mai bine ne vedem de oile noastre decat sa comentam despre capra vecinului.A deschis cineva o intrebare pe tema aia, poti sa o gasesti sa vezi ce inseamna sa fi rasist inchis la minte si roman necioplit.

| Superior a răspuns:

Adam o merita.
A exagerat drastic situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ce se intampla in sua ce?
omu a murit de covid si aia s-au inflamat aiurea, daca nu avea covid putea sa traiasca lejer mult timp cu un genunchi pe capatana

| Robert150103 a răspuns (pentru anonim_4396):

A doua oara cand vad porcarii si misinformation cu privire la George Floyd pe site-ul acesta. Rasismul este o problema mare aici, iar politistii au prea multe legi care ii apara. George Floyd a murit sufocat de aproape 8 minute, iar unii romani se uita la televizor, fara nici o problema crezand ca este ok. Come on guys, fiti mai buni de atat! #BlackLivesMatter

| Alverto explică (pentru Robert150103):

Frate sunt sigur că e genul de persoană care crede orice de la TV
Da a fost testat pozitiv, dar nu scrie nicăieri că decesul ar fi fost din cauza coronavirus-lui, dar mă refer că acel polițist a făcut acest gest rasist special pentru a îl pune în pericol
Asta nu se face, nu că aș fi eu Nostradamus dar nu va fi bine de loc. Nici cu acel Romeo Rasdan-Cel care a batut-o pe Bianca Adam

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert150103):

Da, l-a sufocat, dar avea covid
putea sa traiasca foarte mult timp sufocat daca nu avea covid

| Robert150103 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un quick google search iti arata ca da, a avut covid, dar nu avea simptome. Nu inteleg cum unii oameni pot justifica rasismul. Virusul nu a contribuit deloc la moartea lui. Nu asculta sursele romanesti. CBS, ABC, Fox News sunt surse de stiri din US. Daca trebuie sa le traduci cu translate, e ok. Nu va luati dupa surse romanesti care isi dau cu parerea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert150103):

Si daca n-a avut simptome ce? putea sa traiasca si 30 de ani fara sa respire

| Robert150103 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca vorbesc cu un rasist care ia aceasta situatie la misto. Good luck in Romania si vezi-ti de tara in care te aflii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert150103):

Tu nu intelegi gravitatea pandemiei

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Slabut trolling faci, chiar o dai in penibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Hai mars

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha...ce domnisoara frustrata esti, cineva tot trebuia sa-ti atraga atentia ca n-ai oprire

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Esti cel mai prost user de pe siteu asta...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

N-are tot neamu' tau combinat mintea mea, babalaule

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Se vede, ai vreo 30 de ani si iti faci veacu pe aici obosindu-i pe toti cu mania ta de maimuta care se bate cu jandarmii

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te distrezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am întrebat dacă te distrezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cam proasta daca crezi ca e de glumit cu virusul

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care virus? Eu n-am auzit de niciun virus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovada ca esti proasta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de unde ai auzit tu de el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai supărat deja? Credeam că duci mai mult de atât.Chiar aşa rău e să fii trollat? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Semnalizesi prostia, scuze, daca tu crezi ca se poate trolla cu un virus care a omorat 400000 de oameni

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

L-ai văzut tu cu ochii tăi? Acum câteva luni m-ai întrebat dacă l-am văzut eu.Ai apucat să-l vezi de atunci până la urmă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa incetezi nu e amuzant sa razi cand atatia oameni inclusiv george floyd au murit din cauza acestui virus ucigas

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,aşa este, ai dreptate.Nu mi se pare normal să mori dacă stă unul cu genunchiul înfipt în gâtul tău minute în şir. Putea să mai reziste ore întregi, până i se punea poliţaiului un cârcel şi se inversau locurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca esti incapabila sa intelegi impactul virusului
te rog sa privesti tu in ochi familia unui mort de covid si sa ii spui asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde poţi să ştii tu că a murit de covid? N-ai văzut că unii aşa zişi infectaţi au simple simptome de răceală, iar alţii n-au niciunul? Păi cum vine asta? Mai moare lumea şi de la o simplă răceală.Mi se pare perfect normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e o simpla raceala, e ceva mult mai grav decat 3 tipuri de cancer, ar trebui sa asculti de specialisti

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeşti prostii.N-ascult eu de nimeni.N-am eu nevoie de sfaturile altora.Auzi la el, să ascult de specialişti.Nici în casă n-am stat lunile astea.Cum îşi permit să-mi spună ei mie să nu ies să mă plimb? Păi da' ce-i asta? Şi cum adică să nu-mi mai vizitez eu bunica atâta timp? Am fost chiar mai des pe la ea din martie încoace.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cauza celor ca tine suntem unde suntem, tara asta este irecuperabila

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici mască n-am purtat, dar nu cred că mai era nevoie să menţionez.Ce mai râdeam de fraierii care purtau măşti şi de abia mai respirau prin magazine. Ochelariştii erau cei mai haioşi.Păi cum să port eu mască de-aia nasoală? Cum se mai uită băieţii la mine dacă mă văd cu urâţenia aia pe faţă?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Robert150103):

Nu e ok, dar mai las-o-n spanac cu BLM! Au presa, au justitie independenta, nu e ca si cum ar umbla politistii pe strazi porniti sa impuste un negru. Sau nah, in cazul de fata, sa il sufoce. Daca ar avea legile din Romania, ai auzi ca mor in fiecare zi cateva zeci de politisti in SUA...

| supadeceapa a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e slăbuț deloc dacă toată lumea pune botul și se agită în reply-urile lui laughing cred că sunteți maxim 3 care ați observat că face mișto.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Asta ca sa-ti dai seama de nivelul celor de aici daca se lasa manevrati de un personaj.

Ca si greu e sa-ti dai seama cand trolling-ul e nesimtit de jalnic, cu mine nu i-a mers, poti sa duci de nas pe astia de pe aici usor,, dar un vulpoi batran niciodata.

| Simpatic a răspuns (pentru Robert150103):

Nu e ok ce a facut acel politist, dar nu arunci o tara in aer pentru un gabor prost si criminal!
Cei care fac aceste revolte sunt instigati de altcineva si altceva pe langa simtul civic anti-rasism.
Nu raspunzi cu violenta la asa ceva si nu spargi bijuterii si magazine de haine.
Rasimul o sa traieasca mereu in toata lumea, culoarea pielii va fi mereu o motivatie a urii pentru unii!

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

HU..."L-ai văzut tu cu ochii tăi? Acum câteva luni m-ai întrebat dacă l-am văzut eu.Ai apucat să-l vezi de atunci până la urmă?"
Ce... sa vezi? P***?
Ideea este urmatoarea legata de acest virus : in prezent avem aprox. 1, 400 cazuri pe zi iar in mod constant, la terapie intensiva
, cate 500 de oameni (dintre care 40-50 mor si tot atat ocupa locurile ramase libere). Au murit oameni de toate varstele, inclusiv adolescenti, oameni de sub 45 de ani si mamici gravide (care sunt in grupa de risc).
In caz ca nu te-ai informat, coronavirusul ataca sistemul respirator, nervos (adica ajunge si in CREIER ca nu cred ca stiai) si functia renala. Virusul asta poate sta in gazda pe o perioada nedeterminata (sunt oameni fara simptome sau simptome usoare care il au din martie si nu au scapat de el).
De asemenea, virusul sufera mutatii constant, avand capacitatea de a deveni mult mai agresiv si greu de controlat pe viitor.
RLY? "N-am eu nevoie de sfaturile altora.Auzi la el, să ascult de specialişti."
O pustoaica ca tine se considera atat de avansata incat sa ignore concluziile specialistilor care au puse la baza sute de ani de inovare si cercetare? Dar cand te mananca la pasa la cine apelezi? Nu tot la fraierii astia de doctori? Sau...
SUBLINIEZ "Cum îşi permit să-mi spună ei mie să nu ies să mă plimb?"
Hah... sa fi trait tu acum 200-300 de ani, sa fi vazut ce drepturi aveai.
CONCLUZIA MEA : ESTI PROASTA RAU, nu am suficient timp sa-ti scriu un roman dedicat pe care-l meriti. Poate te iau altii drept studiu de caz poate.
Experienta personala : un prieten si o ruda au murit de la COVID, fiind complet sanatosi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Mor,bă,mor. rolling on the floor
Hai că n-am mai avut aşa criză de râs de mult timp.
Când am scris toate alea, nici prin cap nu mi-a trecut că se va găsi cineva care o să le şi ia în serios, dar uite că site-ul ăsta nu încetează niciodată să mă surprindă. Intenţionat am apelat la cea mai jalnică tentativă de trolling şi am folosit cele mai penibile şi cretine replici, deci mă amuză la maxim faptul că există om pe lumea asta care să nu se fi prins că nimic din ce-am scris acolo nu este pe bune.Am vrut şi eu să văd cum este să fii un troll de pe TPU, era doar un experiment pentru mine şi îmi pare rău că te-a traumatizat aşa de tare.Acum parcă mă şi simt obligată să-ţi plătesc nişte şedinţe la psiholog.
Apoi când mă gândesc şi la cât de deştept te-ai simţit după ce mi-ai scris tot romanul ăsta, fericit că ai reuşit să dai şi tu cuiva peste nas cu ceva, mi se face milă. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lui ii e frica si de dumnezeu dar de virusi

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

Frate nu știu dacă ai observat, dar au cm au trecut 3 luni de la întrebare laughing
De ce anume încă se da răspunsuri? Adică răspunsuri e mult spus, mai multa ceartă

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

De ce nu

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

Nu știu cum au trecut lunile așa repedem
Adică cei mai mulți dejea au uitat de aceste cazuri, asta e problema, că e "valva" atunci pe moment, iar după se uită totul după o săptămână două

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colo: un nesimțit, cum sa spuna ca femeile merita violate dupa cum se îmbracă? Un jeg de om(parerea mea) întâi sa învețe să nu mai vorbească asa vulgar pe video si sa se controleze la un psihiatru (daca nu intra la închisoarelaughing )
In Sua: parca e aia cu rasismul, nu? Ce oameni prosi, polițistul stătea pe omul ala nevinovat și ceilalți se uitau, filmau si nici nu lasa pe nimeni sa intervină, pana cand nu a mai putut si a murit.Nu e corect ce fac cu oamenii de culoare!
Bianca:doamne, sa fie batuta asa pe strada. Trebuie să se ia masuri cu omul ala(afacerist cică)si chiar nu era sa intervină nimeni, totusi sa vezi un om cu o teava si mai ales că o foloseste ca arma. Imi pare sincer rau de Bianca, a lovit o foarte tare! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat să răspund la întrebare. laughing
Şi scuze pentru spamm, făceam un experiment mai cretin.
1)Colo
Ce părere aş putea să am? E scârbos tot ce a spus.Alea nu sunt glume, nu se poate glumi cu aşa ceva.Şi ce mi s-a părut şi mai scârbos a fost setea de om bolnav în călduri cu care le spunea, apoi video-ul ăla penibil în care cică îşi cere scuze şi care mai e şi monetizat pe deasupra.Omul e ahtiat după bani. Dacă te uiţi la video-ul lui Lospa o să vezi şi alte mizerii despre el.Nu are rost să mai continui.
2)Bianca
Indiferent dacă era fată sau nu, ăla tot un jeg de om ar fi fost. Dacă de la un rahat de marmură spartă reacţionează într-un mod atăt primitiv, mai ales că ea a fost şi politicoasă cu el de la început şi era dispusă să plătească dauna în caz că se dovedea că se spărsese din vina ei, mă întreb cum reacţiona dacă era ceva mai nasol de atât.Şi cum naiba să vii tu ditamai urangutanul cu o bucată mare de fier la o fată de nici 1.60? straight face
Doamne fereşte...
3)SUA
Aici nici nu mai comentez.M-a oripilat aşa tare video-ul ăla că nici nu mai vreau să deschid subiectul ăsta.

| Jus7t a răspuns:

Despre cazul lui Bianca Adam.
Am văzut că a vorbit frumos cu acel tip, nu l-a jignit cu nimic și nici măcar nu i-a dat motive să fie nervos, mă refer la motive reale.
Ea s-a oferit să plătească dacă e cazul ceea ce a stricat, nu era o mare chestie, nu a intrat cu mașina în casa lui.
Trebuie pedepsiți oamenii care au o putere mai mare din punct de vedere fizic față de alții și o folosesc într-un mod abuziv, de fapt orice abuz de putere trebuie pedepsit.
Oamenii ca el sunt un pericol pentru societate și locul lor nu este aici.

De Colo a vorbit Ciprian Lospa și am dat link mai sus, e un mincinos și nesimțit, un gunoi care spune sincer că el consideră că merită violate tipele de 15 ani, care i-o dă și pe maică sa unuia care face donație mare, înjura și spunea că a bătut o tipă (sau că ar bate o) pentru că a întârziat nu știu unde și altele.

Iar de Floyd am avut o întrebare și eu.
Sunt oameni care protestează din dorința de a schimba ceva iar alții care s-au infiltrat printre ei ca să fure din magazine și altele, trebuie să fie făcută diferența.
Nu sunt de acord cu "hai să păstrăm tăcerea că oricum nu schimbăm nimic", de ce să taci? Dacă taci promovezi oamenii care își țin gura când se întâmplă ceva nedrept iar asta duce la alte lucruri și mai rele, nu e ok să ne comportam de parcă e ceva normal.
Sunt și lucruri strategice ce se fac în scopul ăsta, fiecare face ce poate.

| ioan452 a răspuns:

Salut! Din punctul meu de vedere Colo a spus o mare prostie fără sa gândească sau așa gândește el de obicei. Când a spus ca femeile care se îmbracă provocator merita violate și bătute din câte am observat eu părea serios când a zis-o dar nu știu eu exact ce avea el in gând. Asta i-a cam distrus cariera de pe YouTube.Multi ziceau ca pușcărie scrie pe el dar nicidecum nu o sa facă. A spus o mare mizerie și o amenda l-ar m-ai liniști. La partea cu Bianca Adam, nu știu toată povestea ce la făcut pe ăla sa o bată. Mie nu-mi place violenta. Violenta nu este soluția! Mi-as dori sa se oprească violenta din România dar nu cred ca o se se oprească niciodată.Mai ales sa bati o femeie care ii un lucru oribil. In SUA, a fost abuzul politie și rasismul. Rasismul asta nu o sa se oprească niciodată. Discriminarile astea care le fac oamenii Ba ca ăla ii negru, Ba ca ăla ii țigan, Ba ca ăla ii moldovean etc. Urăsc oamenii care discriminează. Eu respect poliția din America pentru ca aia știu sa își facă treaba. Sunt pregătiți la academii, nu ca la noi 6 luni de Câmpina și șpagă. Polițiștii aia nenorociți au reușit sa păteze poliția din SUA.

| Adry05 a răspuns (pentru ioan452):

A bătut-o că vai dragă ar fi spart nu știu ce bucată de marmura de pe trotoar cu mașina și ea a avut „tupeul" să-i ceară să se uite pe camere înainte să plătească că nu vrea să plătească aiurea fără să fie vina ei. ăla e efectiv un animal ce n-ar trebui lăsat în libertate.

| SugarBrownies a răspuns:

Mie mi se pare ca bianca adam s-a folosit de ciutanii ei de pe Youtube sa para victima.
Clar i-a stricat aluia bordura, si cand ala a chemat-o, ea a fost tare-n gura, ca nu ea ca sa vezi ca nu stiu ce.
Normal ca s-a enervat omu. Roata era fix la nivelu sparturii.
Si ce-a facut aia? i-a dat cu spray paralizant.
Tu cum ai fi reactionat, daca ar fi venit o droghista de-aia cu ochii rosii, hanorac cu gluga cum poarta aia pe la gara de nord toti aurolacii, si iti da cu spray lacrimogen in ochi? Eu as fi luat-o de par si as fi dat-o cu capu de toate alea. Sa vina un putoi de-ala de ciutan, la un adult, si sa-i dea cu spray paralizant in fata, ca a intdraznit sa o confrunte pentru ca i-a stricat aluia bordura.