| Poseidon69 a întrebat:

Salut.
Vreau si eu argumente pentru care un om ar trebui si nu ar trebui sa voteze psd.
Si pana la urma de ce toata lumea uraste psd?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad absolut niciun motiv sa votezi psd in acest moment. Poate doar daca esti un infractor care beneficiezi de slabirea codurilor penale si a sistemului de justitie

| Plato a răspuns:

De ce ii uraste? Pentru ca isi bat joc de noi in ultimul hal? Pentru ca dau legi IMPOTRIVA justitiei ca sa-si scoata rudele si colegii din inchisoare? Pentru ca fura? Pentru ca din banii nostri isi fac case in brazilia si in toata Romania? Pentru ca sunt analfabeti si semianalfabeti? Pentru ca nu fac nimic pentru romani?
Pentru ca nu fac autostrazi, nu fac scoli, gradinite, spitale?

Nu ai niciun motiv sa votezi grupul infractional organizat, poate doar daca iti urasti tara. PSD doar se ascunde sub denumirea de partid, dar e grup infractional, condus de un CONDAMNAT PENAL, infractorul sef Liviu Dragnea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar uri toata lumea PSDul crezi ca ar mai fi castigat alegerile la capitolul primari? Hai SA fim seriosi.
Argumente...pai gasesti argumente singur analizand ce au facut concret de cand sunt la putere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat despre ce au facut psd în ultimii ani de guvernare sa vede.

Suntem tara din europa cu cea mai mare inflatie
Aveam o datorie externa de 98miliarde de euro
Romania se împrumută la dobanzi foarte mari pentru a plăti salariile majorate iresponsabil in sistemul bugetar.
E pentru prima data cand UE se pregateste sa ne sanctioneze din cauza implicării politice in justitie.
Avem un sef de partid care cinduce tara condamnat penal.
Promisiunile cu spitalele regionale nici pana acum nu au fost discutate desi trebuia sa inceapa constructia.
Au bulversat economia cu ordonante peste ordonanțe fiscale pe care au fost nevoiti sa le modifici si sa le retragadin cauza haosului creat.
Au inceput sa schimbe procurori pe filiera politica.
Au modificat codurile penale incat corupția si abuzul in serviciu mai au puțin și ies din incidenta penala.
Vor sa scoata România din UE usor usor
Avem un premier incapabil și incult.
Au o rata penibila de absortie a banilor europeni.
Partidele care au majoritate sunt pe calr sa fie excluse din familiile partidelor europene din care fac parte.

Mai e nevoie sa mai continui?

| RAY a răspuns:

Psd a dat cu o mana si a furat cu o mie, de asta, dar si pnl sunt de tot rasul nu uita ca au fost in alianta cu psd

| gabicoo a răspuns:

Nu toată lumea urăște PSD! Au mărit pensiile și salariile bugetarilor. Au mărit salariul minim pe economie și mărind salariile din sectorul de stat au forțat și pe patroni să mărească salariile în mediul privat.
Și nu toată lumea iubește PNL. Pentru că nimeni nu uită guvernarea portocalie (Actualul PNL e fostul PDL vopsit în galben), nu uită fatidica zi de 6 mai 2010 în care au fost tăiate salariile cu 25%, mărit TVA-ul și impusă contribuția la sănătate pentru pensionari. Tăierea salariilor bugetarilor și mărirea TVA-ului au însemnat și scăderea drastică a consumului și au dus la scăderea sectorului privat.
Ciuma roșie versus ciuma portocalie (sau holera galbenă mai nou) hotărăște tu care e mai bună pentru România!
P.S. Că să nu mă înjure cei de la # rezist M...e Dr...nea
laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt curios care ar fi avantajele politicii de stanga, ca eu nu vad nici unul, din postura unui om "in puteri".
Cat despre PSD, e clar ca s-au adunat toti milogii acolo, care isi vad doar de interesele personale, si "termina" tara dpdv economic, si nu numai.

| Elena9328 a răspuns:

Du te într un spital, termina un liceu si după vezi motivul
Nimeni nu are un loc de munca, fără spaga
Spitalele sunt vai mama lor, mor oameni cu zilele acolo
Autostrăzi nada
Sărăcie la greu
Suntem in 2019, multi nu au apa si lumina in case, dar avem telefoane de ultima generatie, in loc sa se puna accent pe educație, mai rău o îngroapă
Unde ești nevoit sa pleci sa ti faci un trai
Si ei stau bine mersi in mașini de "lux" si tu mori de foame prin nu stiu ce tara
In loc sa ajute copii care mor de cancer
Prefera sa ridice nu stiu ce "clădire", chiar ne " ajuta "chestia asta

Sunt prea multe de spus.
Rog sa se duca la vot
Sa luați măsuri

| romeo78 a răspuns:

Cine nu ajunge la struguri, zice că sunt acrii! Motive pro și contra unui partid politic există mereu!
Problema este că nu avem conștiință civică de a merge la vot! La ultimele alegeri din 2016, absența la vot a fost peste 60%.
Întrebarea care mi-o pun, este oare câți dintre cei care înjură PSD au fost și la vot?

| Emazio a răspuns:

Pai poti sa te gandesti usor, in 30 de ani aproape toti anii a fost la conducere PSD si poti sa vezi situatia in care se afla Romania, apoi liderul din prezent este de o corectitudine indoielnica.
Deci ar fi mai logic sa votam partide noi cu oameni noi pentru ca avem sanse mai mari sa dam de niste oameni competenti decat mereu aceeasi.
+In partidele istorice PSD, PNL aia mari din partid erau mari si in perioada comunista, practic punem fosti comunisti saa conduca o tara capitalista cu o democratie mult mai buna decat in comunism (da comunismul este un sistem democratic)

| Bizon95 a răspuns:

Pesedeul a facut:
- rahatit pe justitie
- distrus DNA-ul (cei care urmareau coruptii, si cum in pesede TOTI sunt corupti... intelegi tu restul
- marit salariile, lucru bun daca economia merge bine, DE RAHAT daca economia nu merge bine... si asta a produs inflatie, marirea TUTUROR PRETURILOR scaderea leului, etc.

- PSD E DIRECT RESPONSABIL de ABUZURILE JANDARMILOR de la protestul diasporei, unde jandarmii "au dreptul sa se apere" impotriva unor oameni "periculosi" dar care s-au pus in genunchi cu mainile sus INAINTE sa fie batuti de jandarmi

si repet PSD-UL A DAT ORDIN, jandarmii au facut-o special in asa fel incat sa aiba motive de violenta, lucru care nu s-a intamplat la alte proteste, si la fiecare protest au fost provocatori, fara nici o exceptie, iar jandarmii au rezolvat problema binemercic de fiecare data cu metode pe care le-a explicat un reporter la tivi si care FUNCTIONEAZA DE FIECARE DATA!

- UCIGASUL Iliescu e in PSD... UCIGASUL Iliescu are dosar pentru CRIME IMPOTRIVA UMANITATII

etc.

te-am convins?

| aXy99 a răspuns:

Presedintele partidului este un infractor, condamnat definitiv si irevocabil. Crezi ca un infractor este un lider bun? Crezi ca va da legi care vor face bine oamenilor cinstiti si sa se compromita? Crezi ca e condamnat pentru atatea infractiuni degeaba? De unde crezi ca are bani pentru palatele alea din Bucuresti, Brazilia, Mamaia? Facuti cinstit?laughing Crezi ca tovarasii lui de partid sunt mai buni? Cine se aseamana, se aduna.