| AndreeaGrec a întrebat:

Zilele trecute mi-am schimbat numele pe Facebook, desigur este numele meu real doar că l-am scris cu altfel de litere. Pentru asta a fost nevoie sa trimit poza cu buletinul ceea ce am și făcut și a fost aprobat.
De ieri însă, nu mai pot sa accesez Facebook deoarece când încerc să mă loghez îmi spune că trebuie sa îmi confirm identitatea.
Intru mai departe pentru confirmare, ai acolo sunt 3 câmpuri unde pot incarca 3 documente diferite.
Mi-am încărcat buletin, carnet de note și o diplomă, o data, apoi în loc de diploma, cazier.
In orice caz, ideea este că de ieri tot incerc sa îmi accesez adresa și tot același lucru îmi apare. La sfârșit îmi spune că voi primi email cu decizia.
Nu mai am acces la emailul de conectare Facebook deoarece este din 2013, parola am uitat-o și numărul de telefon l-am schimbat deci nu exista nici o modalitate de a accesa emailul.
Persoanele de pe Facebook mă văd în conversații ca și cum le-aș fi blocat.
Știe cineva daca se va rezolva asta sau cam cat va dura? Nu as vrea sa pierd adresa, am toate pozele importante, conversații etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Știu că timpul de verificare a profilului durează ceva timp, la mine a durat si 2 zile. La sfârșit mi-au dezactivat contul.

| AndreeaGrec explică (pentru anonim_4396):

S-a rezolvat. Mi-au schimbat numele și gata? însă în continuare sunt persoane care nu mă văd în chat.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Da-i in masa, mie mi-au blocat cont de Facebook de 4 ani, tot aceias chestie.Am renuntat la Facebook, m-am mutat pe insta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Insta e deținut tot de Facebook

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu a fost aprobat, odata ce ti-ai restrictionat accesul si-ti cer maid eparte sa dovedesti ca este contul tau.
Scrisul din buletin nu coincide cu cel din pagina de FB!
Se pare ca ti-ai facut-o cu mana ta.

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Ultimu tau rand e asa pervers, mrr laughing Superi lumea pe banda rulanta, ouf... te platesc bine astia de la TPU sa bagi laughing oameni in draci?