| IonutCristian58 a întrebat:

Salutare. Am comandat si eu o pereche de papuci de pe olx. am discutat cu tipul si la telefon, si pe whatsapp si l am întrebat exact daca modelul corespunde in totalitate. raspunsul a fost afirmativ. La primirea coletului, am constatat o ca, coletul nu corespundea. respectiv culoarea papucilor era diferita si nu era deloc ceea ce imi doream eu. Mentionez ca, coletul. l am primit prin poșta română. Tipul e de acord sa i returnez pachetul, dar ce garantie mai am eu ca am sa mi primesc banii inapoi? Sunt dispus sa merg sa depun plangere in cazul in care nu se va rezolva dar sper sa nu se ajunga pana acolo. Vreun sfat? va mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Restituie coletul si spune-i ca daca nu-ti trimite imediat banii dupa primire ii vei face plangere penala pentru inselaciune.

| Andreeaa19 a răspuns:

Pai trimite-i înapoi si spune-i ca in cazul in care nu iti da banii vei face plângere pe numele lui, sigur ti v a trimite, iar daca nu, du-te linistit si depune plângerehappy

Bafta!