| Adrianos112 a întrebat:

Salutare.
Am cumparat o pereche de ochelari cu tot cu lentine de la un magazin oftalmologic. Aveam probleme cu ei si asa i-am dus la garantie. Trebuia sa imi de-a telefon pentru a veni sa ii revendic si aflu peste o luna de asteptare ca magazinul s-a inchis. Ce pot face pentru a imi recupera banii?

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ia legatura cu patronul si o sa-ti dea ochelarii.
Daca a inchis, inseamna ca avea probleme mai mari pe cap decat o pereche de ochelari in garantie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa inchida magazinul si sa nu iti restituie ochelarii? Ceea ce zici e ca o forma Sfatul meu e sa iei legatura cu ANPC-ul

| Adrianos112 explică:

Tin sa mentionez ca pe ochelari am dat 700 de lei

| Salontanul a răspuns (pentru Adrianos112):

Poti sa fi luat ochelari si de 7.000 lei. Singura solutie este sa dai patronul si firma in judecata. Depune o plangere penala la politie in care specifici ca-ti rezervi dreptul de a-i da in judecata si apoi poti urma pasii necesari judecatii. Daca, insa, patronul este falimentar s-ar putea sa nu prea ai de unde sa-ti recuperezi paguba.