| Seigy a întrebat:

Salutare, am fost oprit de politie, iesind pozitiv thc 5 la drogtest. Nu stiu cum vor fi analizele formate dar sunt sigur ca o sa iasa putin(daca arata cantitatea) fiindca fumasem cu 2 zile si in rest foarte rar am obisnuit sa mai trag. Intrebarea mea este pentru cei ce au trecut prin asta si cum a decurs totul. Mersi!

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui clar daca te-au oprit in timp ce conduceai masina pe drumuri publice.
Daca este asa vei fi acuzat pentru conducere sub influenta drogului, poti fi condamnat penal si sa-ti fie anulat permisul de conducere.
Vei putea obtine un nou permis dupa trecerea a 6 luni de la terminarea pedepsei cu executarea inchisorii sau a unui an de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare, daca pedeapsa este cu suspendarea executarii.

| darrio2007 a răspuns:

Conteaza ca ai iesit pozitiv.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca a iesit putin sau mult, ci faptul ca nu trebuia sa ai drog in corp deloc, ori tu ai avut.

| sierra1 a răspuns:

Lua-ți-ar permisu' - dacă nu cumva au și făcut-o!

| Seigy explică (pentru sierra1):

De unde atâta frustrare? Eu intrebam pe cei ce au trecut prin asta, nu ceream parerea cuiva prea incult ca sa aiba voie pe internet

| sierra1 a răspuns (pentru Seigy):

"De unde atâta frustrare? ...nu ceream parerea cuiva prea incult"

după ce că ești drogat la volan - pericol mortal pentru ceilalți - mai ești și bădăran! Doi intr-unul ca șamponul

Apropo, incultă e mă-ta (remarcă și cratima!)

| mihai69 a răspuns:

La analiza de sânge vei fi la fel de pozitiv; THC rămâne multe zile (mult mai mult de 2!) în organism.
Bine că te-au prins, sper să nu mai conduci niciodată.

| Seigy explică (pentru mihai69):

Daca nu esti in stare sa intelegi ceva nu mai raspunde, spre deosebire de cei ce merita eu chiar nu eram sub nici-o influenta, ca poate oi avea rămășițe in corp este alta dar nu e nevoie sa fi un nesimțit ce doreste raul cuiva. Nu ma cunosti si nu ai dreptul sa spui asa ceva

| mihai69 a răspuns (pentru Seigy):

Nici tu nu mă cunoști și nu ai absolut niciun drept să mă faci nesimțit. Dar sincer, nici nu mă aștept la altceva de la un consumator...

| suntserios a răspuns (pentru Seigy):

Avand in vedere ca te-au gasit pozitiv la analize si legea zice ca e o infractiune tu poti sa zici ce vrei... doar sa nu ii faci nesimtiti pe cei care te judecat ca ai incalcat legea

| Seigy explică (pentru suntserios):

Okei pe o parte ai dreptate, dar eu ce am intrebat sus? "Cine a trecut prin asa ceva si are experienta si poate sa-mi zica cum a fost in cazul lui/ei" nu am scris "hei băgați va in seama și scrieti cum să îmi ia permisul, ca sunt pericol etc."sunt frustrari si eu unul nu accept sa fiu judecat de altii mai ales aiurea si repet daca ceream sa ma fută la cap fiecare cu parerea lui de ce trebuie sa patesc sau ce merit atunci da. In cazul in care eu am pus o intrebare strict pentru ceva ma astept ca cine are putin creier sa se abtina de la a arunca cu vorbe aiurea. Este atât de simplu dar vad ca foarte dificil pentru unii.

| DavidRoxana a răspuns (pentru Seigy):

Buna! Si eu am patit la fel acum o luna, am fost testata in trafic, am iesit pozitiv la benzo si acum astept. Ma poti ajuta si pe mine cum au decurs lucrurile in cazul tau? Multumesc!