| Mariobmb a întrebat:

Salutare, am o problema cu administrația blocului, simt că sunt prea umflat la întreținere, cine ar fi în măsură să intervină să facă calcule și să ceară toate actele de la administrație? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand poti tu cere explicatii. Apoi te poti adresa comisiei de cenzori de la asociatia de proprietari, comitetului asociatiei sau presedintelui.

| Mariobmb explică (pentru Ioandelasal):

Cenzora este prietena cu mine, a cerut toate actele de la dministrator și nu aveau nimic un act, nu au avut nici registru de casa...

regis
| regis a răspuns:

In mod normal toate calculele se afiseaza la avizier. E foarte usor de calculat totalul si de comparat cu sumele din facturile de utilități.
Daca admministratorul refuza sa le dea, le puteți obtine direct de la furnizori.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Mariobmb):

Sa faca controlul la administrator, de la ultimul control pana la zi si daca nu este in regula sa il schimbati.