| asperger3 a întrebat:

Salutare. Am o problema legata de cardul de sanatate. Anul trecut am implinit 18 ani si am luat adeverinta de la scoala(nu va mai fi valabila mult timp).
Anul acesta voi fi student. As vrea sa stiu ce trebuie sa fac sau cum sa procedez pentru a mi se emite cardul.

3 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Cardul este valabil până când vei împlini 19 ani și îl vei primi acasă cică. Dacă vrei mai multe informații și mai precise, du-te la casa de asigurări din orașul tău, dar probabil îți va spune exact ce am zis și eu.

| asperger3 explică (pentru FruttiFresh300):

Am adeverinta si nu va mai fi valabila mult timp.
Am fost acum cateva luni si spunea respectiva perosana ca vor fi emise carduri doar ca nu stie mai multe.

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru asperger3):

Adeverința aia dacă ai nevoie de ea, o să o poți lua și de la facultate. Dar nu o să ai nevoie, pentru că se va vedea că ești student.