| bobonel a întrebat:

Am solicitat la banca un card de salariu, acum 3 luni,pe care nu l-am activat, nici nu l-am ridicat de la banca.Practic nu mai am nevoie de el.Banca poate percepe comision de administrare daca, cardul nu a fost ridicat? Multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu folosesti cardul nu are la ce sa ceara comision de administrare. In orice caz cardul este in legatura cu contul curent, asa ca poate percepe comision de administrare pe operatiunile din contul curent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Comisionul de administrare se aplica contului si uneori si cardului. Daca tu nu folosesti cardul contul sigur va fi comisionat ca ala e activ de cand ai iesit din banca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are pe ce. Nu ai semnat de primirea lui.

| mihai69 a răspuns:

Ca să ai un card (de salariu sau de orice alt fel) e nevoie să ai un cont. Contul este purtător de taxe și comisioane, indiferent dacă folosești sau nu cardul atașat.
Până ce nu închizi acel cont, ești cu siguranță dator băncii cu ceva bani în fiecare lună.

| ClaudiuIntrebariTpu a răspuns:

Salut, eu ma gandesc ca ar putea sa ceara chiar daca nu l-ai ridicat. Aia nu este problema lor daca tu nu il ridici sau nu.