| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
As dori sa-mi iau o arma pentru autoaparare.
Am vazut pe olx tot felul de pistoale airsoft. Nu am folosit niciodata, nu stiu despre ce e vorba. Sunt ok cele airsoft pentru a tine la distanta? Adica daca cumva voi avea probleme si trag in el sa il opresc?
Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| vinoACASAcuMINE a răspuns:

Replicile de airsoft sunt destul de ok. Acum, depinde de munitie si arma. In primul rand, pentru auto aparare iti recomand bilele de plumb sau metal. In general fermierii isi achizitoneaza o carabina cu (,) care ataca pradatorii animalelor domestice. Sincer, cu o arma de airsoft nu poti sa ucizi pe nimeni, doar sa ranesti. Nu ii asculta pe altii, ranile depind de ce model ai. Spre exemplu nu poti ranii serios pe nimeni cu un DL de 70 de lei, insa poti ranii pe cineva serios cu un kar98. Eu sincer am un shotgun pe care am dat 250 de lei, am omorat deja cativa soareci. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu uita de licenta inainte sa pui mana pe airsoft

| OctavianSps a răspuns:

Poti sa iti iei pe gaz, co2 dar o sa ai putini joule, si cand esti atacat s-ar putea mai mult sa enervezi decat sa ranesti. Mai bine iti iei un spray cu jet, e bun si pentru caini, o sa ai timp sa fugi pentru ca pentru 5, 10 minute ghinionistul nu o sa mai fie in stare sa vada. Succes!

| User23434 a răspuns:

Mai bine îți iei un baston telescopic, un teaser, o rozeta sau un spray cu piper. S-ar putea sa enervezi mai mult atacatorul când te vede ca folosești un pistol, desigur, depinde și ce muniție folosești. Dar la un pistol de 2 joule nu cred ca poți folosi bile de plumb pentru ca se folosesc bile cu un anumit gramaj... Mai bine îți cumperi ceea ce ti-am scris mai sus.