| Fulg262620000000 a întrebat:

Salutare, aseara m-a oprit politia și mi-a ieșit pozitiv la drug test BZP (benzylpiperazina)Eu nu am consumat asa ceva, dar cu o luna înainte am fumat marijuana, am fost la testul de sange, iar acum aștept rezultatele. Credeți ca în sange imi poate iesii THC? Pentru ca BZP sunt 100% sigur ca nu poate, iar dacă da, în cazul THC-ului, ce se poate întâmpla, dacă mie nu mi-a ieșit pe drug test! Va rog, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea cazuri conteaza rezultatul analizei de sange.
Daca iese pozitiv la THC sau alt drog se va incepe urmarirea penala pentru conducerea sub influenta drogului.
In caz de condamnare permisul de conducere iti va fi anulat si te vei putea prezenta la examinarea pentru obtinerea unui nou permis abia dupa trecerea unei perioade de 6 luni de la executarea condamnarii sau a perioadei de 1 an de la data ramanerii definitive a hotararii de condamnare cu suspendarea executarii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai fost la sânge e irelevant ce a ieșit sau nu pe aparat. Ce iese în sânge e proba

| SpeciiFobii12 a răspuns (pentru suntserios):

Permite mi să te contrazic
Analizele mele au fost pozitiv urină
Negativ sange pentru orice drog
Cu toate astea încă aștept să ajungă dosarul la procuror să aflu dacă ajung în instanță sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce fumezi marijuana? Ce naiba aveti in cap, toti tinerii mai nou se drogheaza sau se îmbata si după aceea se urca beți sau drogati la volan, nu va dati seama ca puneti in pericol viata altor participanti la trafic sau pietonilor daca voi conduceti masina drogat sau beat?

| CatalinCatalin91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine bei te droghezi nu conduci 24 48 ore dar nu zile când tu nu mai și nimic, doar că le mai ai in saliva sânge urină

| CatalinCatalin91 a răspuns:

Mi se pare absurd...tu mergi in weekend te rupi nu conduci 1 2 zile și să te oprească după și tu să ieși pozitiv că mai ai substanță in saliva, dar tu ești treaz și nu influențează starea ta actuală. dupa mine drogat la volan atunci când esti pe substanță nu după câteva zile când tu nu ai nimic.aici e o lege cam de caca.Asa că nu va drogați... drogați va și nu conduceți 30 zile poate e mai safelaughing