| SynapseNinja a întrebat:

Ce categorie de permis auto trebuie pentru a transporta marfă cu autoutilitara? De ce? Fiindcă aș vrea să mă apuc de școala de șoferi și vrea să mă angajez șofer pe distribuție cu autoutilitara. Apropo, la categoriile precum BE, DE, CE etc. trebuie să mai dau și de categoria de bază? Spre exemplu, de B, de D, de C etc? Sau merge dacă dau de BE, DE ș.a.m.d. să nu mai dau și de categoria de bază ținând cont că remorca nu cântărește mai mult de 750 kg? Mersi mult și vreau răspunsuri serioase și normale, vă rog.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin autoutilitara. Daca vb de 3.5 t iti ajunge B