| MisterKat a întrebat:

Ce parere aveti despre tragedia de care a avut parte Polonia? Credeti ca Rusia a premeditat acest lucru? Mie mi se pare ca Rusia a planuit cu buna-stiinta acest atac. In acel accident, conform posturilor de televiziune romane si poloneze au murit: Presedintele Poloniei, sotia lui, Sefii Statului Major, Guvernatorul Bancii Centrale Poloneze si alti oameni cu functii importante in Polonia. Mie intodeauna mi-a placut Polonia, imi place inca. Imi pare rau pentru ce s-a intamplat acolo! Condoleante!

http://www.tvp.info/......je/1642265

http://www.hotnews.ro/......ti-rus.htm

http://www.hotnews.ro/......-tarii.htm

Răspuns Câştigător
| unikat a răspuns:

Polonia se ridicase pe propriile picioare si nu mai avea nevoie de Rusia, care usor usor i se inchide granitele puterii asupra fostelor state comuniste...sa nu uitam ce le-a facut si le face in continuare georgiei, sa nu uitam ce ne-a facut noua Romaniei:cand basescu nu a mai dorit ca romania sa intre in jocul Rusiei, imediat ca razbunare a explodat preturile gazelor care provin dinspre Rusia pentru Romania.

12 răspunsuri:
| MisterKat explică:

Ati vazut la stiri ce ziceau la stiri? Avionul s-a lovit de varfurile unor copaci si s-a prabusit! Ce tamenie. Avionul acela arata ca dupa o bomba, era rupt in bucati, ardea, iesea fum! Oare rusii ne cred pe noi idioti? Nu stim ca sunt niste javre umane? Oameni mai cretini, tembeli si nesimtiti ca si rusii nu gasesti in intreaga Europa! Ii urasc pe rusi din tot sufletul meu! Rusia a provocat numai rau si a amenintat cu tancurile si soldatii aia rusi betivi, nesimtiti. Nu stiti cand a amenintat Polonia cand americanii au dorit sa construiasca scutul anti-racheta? I-a amenintat, asa cum a facut mereu. Si pe noi, pe romani ne-a amenintat in cazul in care punem scutul anti-racheta in cazul in care vezi-Doamne, acest scut ameninta "securitatea" ""bebelusului"" Rusia. Adica, Rusia(care e precum femeile lor. basloi teatr laughing ) era amenintata de un scut pus pe niste tari mult mai mici decat ea?! Sper sa nu mai avem de a face cu rusii si sper ca polonezii sa treaca peste aceasta situatie la fel cum s-a intamplat si dupa nenorocirile facute de germani din Al Doilea Razboi Mondial.
Pacat ca s-a intamplat asa ceva...

( Iar pentru acel anonim:"Sa fie sanatoasa Polonia. Nu are de ce sa ma intereseze situatia ei! ", iti spun: faci umbra pamantului degeaba, ti-as spune altfel ca esti precum un "destept" sub Soare. Esti un indiferent si un nesimtit, tipic cocalarilor din Romania! Pa! )

| Razvan a răspuns:

Pana cand nu va fi dat publicitatii raportul oficial nu ne putem da cu parerea pentru ca nu ar fi corect sa tinem partea unei tari in defavoarea celeilalte.Accidente se mai intampla.Nu cred ca se va porni un razboi din cauza asta.Sa speram ca am invatat ceva din al doilea razboi mondialthinking

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sper să te înşeli... ăsta e un motiv de război, iar un război între două asemenea ţări poate degenera rapid într-unul mondial...

| laura64 a răspuns:

M-am gandit din prima clipa la acest lucru. Fie-le tarana usoara! Pacat.

| w1NNNd a răspuns:

Eu nu cred. Cred ca a fost un accident ""parerea mea.

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Intradevar e o mare coincidenta si ar fi culmea sa inceapa un razboi, suntem in sec 21, ar trebui sa stim sa ne rezolvam conflictele pe cale pajnica. Nu ma asteptam la asa ceva, e un lucru oribil, nu il doresc nici unei tari. Sa speram ca este o coincidenta si ca s-a intamplat.

Condoleante~! Cred ca Romania ar trebui sa fie alaturi Poloniei, am vazut la TV ca si Traian Basescu si-a prezentat condoleantele personal ambasadei poloneze din Romania. Macar cu gandul sa fim alaturi de ei!

| m77 a răspuns:

E o prea mare coincidenta ca eroarea umana care a produs accidentul aviatic in care a murit peresedintele polonez sa fie rodul unei imrejurari nefericite. si activitatea la care urma sa participe presedintele, era una sensibila pentru rusi. care... isi pierd influenta asupra europei...incearca sa o recastige?

| spiga92 a răspuns:

Daca e asa... o sa inceapa al 3-lea razboi mondial. speram sa nu fie asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost doar o eroare de pilotaj si greseala conducerii de la sol!
Nu se pune vorba de atentat, defectiune tehnica sau ca a planuit cineva. Eroarea pilotilor! Sunt oameni si gresesc, dar si-au ales prost momentul.
Sa fie sanatoasa Polonia. Nu are de ce sa ma intereseze situatia ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raul9004:ai dreptate, totul ar putea sa se transforme in al 3lea razboi mondial. Speram sa nu fie asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ceva semanator a inceput Primul Razboi Mondial, Doamne fereste! Daca e adevarat inseamna ca rusii ori sunt prosti prosti ori ne tin pe toti de prosti. Daca au contribuit cu ceva, grava treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul razboi mondial a inceput prin atacul unui post de radio german, de catre germani, dati drept polonezi, ca sa fie un motiv de invazie in polonia.mareeee lucru de nu or fi facut si rusii la fel. da poate fi inceputul unui nou razboi mondial.si eu speram sa nu fie asa, dar biblia asa spune.