| criss8585 a întrebat:

Salutare. Cu ce partid veți vota pe 6 decembrie și de ce?

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Usr, îs singurii care au vreo șansă să câștige și mi se par mai ok

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu pardiul paturica si o cana de ceai. Poate si un film, de ce nu. ^_^

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si nu ai sa te plangi niciodata de politicieni dupa nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Eu? Nu ma plang eu din astfel de lucruri. Politica, bleach. Oricum nu cunosc, nu urmaresc, eventual sa mai dau si un vot "gresit"...

Eu ma plang de altele big grin

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

De strazi?
De spitale?

esti tare daca nu te plangi de ele.
sigur locuiesti in Ro?

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

laughing Nici mie nu imi convine de ele. Si iti inteleg punctul de vedere. Stiu ca te-ai astepta sa ma intereseze mai mult aceste lucruri si ca "votul" meu conteaza. Am mers si la prezidentiale, am mers acolo unde am avut de ales intre doua extreme "asa zis cunoscute". Dar acum... nu stiu cine ce face, vine unu si imi zice sa aleg pe ala ca este mai bun... ok, nu am de unde sa stiu.

Dar inteleg, ma privesti cu dispret probabil la faza asta si ai dreptate, nu este ok ce se intampla prin Romania, daca ar fi dupa mine as schimba multe. Dar... daca nu tin cu nimeni... ce pot sa fac?

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

Alegi pe ala mai bun din ce este.
Sau de ce nu implici si candidezi daca altfel nu se poate.

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Si care este mai bun din aia care sunt? Ca nu am nicio idee (si nici nu prea vreau sa stiu in mod special).

Sa candidez... da. Nu imi plac discutiile de pe acolo, nu imi place cearta, nu imi plac vorbele "aruncate" degeaba. Imi place linistea ^_^

Dar uite... ma duc, ok? Asta pentru ca ma mustrezi aici laughing O sa aleg pe cineva si o sa ma duc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

USR, pentru ca e singura solutie viabila. Nu perfecta, dar VIABILA.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

My name is Optimus Prime leader of the autobots. I believe that between PNL, PSD, UDMR they will destroy Romania exactly as Megatron did with my home planet Cybertron. https://www.youtube.com/watch?v=FxpcNg8s7j8

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu merg la vot nu merita si in plus degeaba mergi la vot ca viata aici nu se schimba de loc in bine.

| Werrich a răspuns:

Stam acasa, e pandemie.

| Werrich a răspuns:

Partidul Socialist Român!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partidul Comunist Românt PCR.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aur sau per sau psd sau paetidu verde

| Andrei200202 a răspuns:

Chiar nu știu, ma gândeam ca usr sau pnl. Nu mă pricep mai deloc la politică. Cu siguranta n as alege psd.

| Radandam a răspuns:

PNL logic. Acești oameni la conducere au prins proiecte și au făcut stadioane noi, fac un pod care leagă Tulcea de Galați sa nu mai treci cu bacul, fac 3000 de km de autostrada. Acești oameni au încercat sa gestioneze cum au știut ei mai bine aceasta situație de pandemie, cica la unii"va țin în casa", ba fraților, vreți sa va zică președintele nu purtați măști pe strada și nu ma interesează dacă muriti toți? Voi nu vedeți ca nu aveți logica... Uitați-vă și în celelalte țări ce ravagii face virusul. Votați responsabil. Pentru o țară normală, vot PNL!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Psd nu pnl

| Radandam a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce PSD? Cred ca uiți cine e la guvernare, uiți cine e premierul și președintele tarii, toți miniștrii sunt de la PNL, 4 stai jos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Da dar sa votezi cu psd

| Radandam a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici mort nu votez cu ciuma roșie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Ba da frate sa votezi