| Alfred0703 a întrebat:

Salutare. Daca eu stau in Alba Iulia si vreau sa fac scoala de soferi in Cluj Napoca, o pot face? Doresc acest lucru, deoarece simt ca pot invata mai multe intr-un oras mai aglomerat. De ce acte am nevoie? Am inteles ca trebuie sa fiu flotant sau ceva de genul acesta(pot sa rezolv sa "stau in chirie"). Banuiesc ca este mai scump sa o fac la Cluj decat la Alba Iulia. Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face in orice localitate din Romania dar examinarea o poti sustine numai in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Si este bine sa faci scoala de conducere in localitatea unde vei sustine examinarea practica, te va ajuta deoarece vei cunoaste traseele prin acea localitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala o poti face unde vrei, examentul trebuie sa il dai unde ai domiciliul. Daca poti rezolva cu viza de flotant poti da examenul si in Cluj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar dai traseul unde ai domiciliul.