| AndrewR a întrebat:

Salutare!
Daca imi bag concediu de cresterea copilului, si doresc sa plec in strainatate in perioada aceasta, pot munci legal acolo? Spre ex as vrea sa merg in Germania la munca, iar sotia sa ramana cu copilul acasa beneficiind de acesti bani de la firma. Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti munci legal si sa primesti si concediu si indemnizatie pentru cresterea copilului.
Sotia poate beneficia de concediu si indemnizatie doar daca indeplineste conditiile de acordare.