| simina96 a întrebat:

Daca mie mi-a expirat buletinul saptamana trecuta si mai aman schimbarea lui, voi primi amenda sau ceva? Stiu ca in perioada starii de urgenta s-a prelungit valabilitatea acestora cu 90 de zile parca, insa nu stiu sigur daca si acum pe perioada starii de alerta se procedeaza la fel. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fii amendata, valabilitatea actelor de identitate a fost prelungita si in starea de alerta.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca isi mentin greva politistii nu primesti amenda. Faci programare cand se poate & in caz de control zici ca era carantina cand tia expirat

| Catrice a răspuns:

Nu primești ma nimic.

| HandaSei a răspuns:

Nu primești nimic, iar asta în general cam oricât ai întârzia! / Dar ideea este totuși că ai nevoie de el dacă vrei să scoți vreun act de la o instituție oficială de stat, în cazul ăsta o să îți ceară să ți-l faci, dar în rest nimic prea grav.

| simina96 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!