| sckymosul11 a întrebat:

Salutare, dacă o persoana este însurata și urmează sa își achiziționeze un apartament prin credit de exemplu și peste 2-5 ani divorteaza bunurile se împart? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, bunurile comune obtinute pe durata casatoriei se impart, de regula in mod egal dar se poate ca si in alte cote, daca un sot dovedeste ca a contribuit mai mult decat celalalt.

| MihaelaDart a răspuns:

Acest articol de pe Avocanet are raspsunsul la intrebarea ta https://www.avocatnet.ro/......omune.html

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se imparte tot ce este achizitionat sau luat pe credit, in perioada cat ei sunt casatoriti.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Da, sunt bunuri comune obtinute dupa casatorie.