| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salutare, doresc sa ma ofer voluntar la crucea rosie, dar doresc sa stiu varsta minima de la care se poate face acest lucru. Precizez ca m-am uitat pe site-ul crucii rosii insa nu am gasit nimic concret.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legii 78/2014, privind activitatea de voluntariat, varsta minima este de 16 ani.

| sweetys a răspuns:

Probabil trebuie sa ai peste 14 ani. Nu scrie nimic concret la ei pe site din cate stiu. Te inscrii si asta este, intrii in baza lor de date si o sa te contacteze.