| Andrei112719 a întrebat:

Salutare.In vacanta de vara vreau sa plec in vacanta in Italia la niste rude.Ei vor sa vin si sa ma intorc cu avionul, dar sunt minor si din cate stiu eu imi trebuie un insotitor major. Se poate face procura la companie si sa nu-mi mai trebuiasca insotitor?

6 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Da sigur ca da, o pot cere părinții de unde cumpara biletul, e ca o procura!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parintii vor trebui sa dea o declaratie notariala autentica (nu procura), prin care isi dau acordul sa pleci in Italia si indica drept insotitor major personalul de bord de pe avion, indicand numele companiei aviatice si, eventual, numarul zborului (nu este neaparat obligatoriu). La inapoiere nu o sa ai probleme.

| Andrei112719 explică:

Pai cumpar biletul online.
Si cam cat ar costa procura sau declaratia notariala?

| Andrei112719 explică (pentru Laura927):

Pai cumpar biletul online.

| Andrei112719 explică (pentru Ioandelasal):

Si cam cat ar costa declaratia notariala?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei112719):

Costul minim este de 18, 60 lei.