| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Mi-am adus aminte de o chestie amuzanta vazuta la stiri.
In februarie 2017 un barbat din Slobozia a fost amendat cu 1000 de lei deoarece a tras o basina pe langa un politist.
Politistii au afirmat ca el tragea parturi intentionat langa ei dar omul respectiv a spus ca a scapat-o din greseala.
Acum din punct de vedere legal omul respectiv trebuia sa primeasca neaparat o amenda?
Si cine are dreptate in aceasta speta?
Polițistul sau cetățeanul respectiv?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu a facut altceva persoana amendata are dreptate, nu trebuia sa fie amendat doar pentru aceasta.
Si chiar ma intreb la ce contraventie a fost incadrat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

A fost incadrat la poluare laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

O tampenie crasa. Banuiesc ca respectivul a facut plangere contraventionala si amenda i-a fost anulata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Tu asculti ce zice chris? stie el exact luna si anul laughing

| LordCristobal explică (pentru anonim_4396):

Razi dar chiar s-a intamplat cu adevarat. Daca nu ma crezi uita-te pe net.
Desi e amuzant cand auzi pentru prima data asa ceva in acelasi timp e si deprimant pentru ca arata ca sumt multi prosti care lucreaza in politie.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Trebuia, dar nu neapărat. 2. Dreptatea o decide organul de ordine, deci polițistul.

| ReddY25 a răspuns:

Haha