| matrix100 a întrebat:

Salutare. La un loc de munca faci o cerere de concediu de odihna. Exista o perioada maxima (zile) in care trebuie sa primesti un raspuns daca este aprobata sau nu? Multumesc

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Asta depinde de institutie, firma sau ce entitate si nomenclatura o avea angajatorul. De regula afli cam in aceeasi zi sau a 2 a zi ca se aproba sau nu, si in caz ca nu primesti si vreun motiv. Dar nu e o regula universala careia sa i se supuna toti, mai ales patronii de firme mai mici.

1 răspuns:
| Cismi a răspuns:

Stiam ca in 30 de zile este obligat sa iti dea un raspuns