| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei ce incarca des clipuri pe Youtube si cunosc cat de cat combinatiile. Lucrez pe TIR si vreau sa-mi iau o camera si sa incep sa filmez diverse... locuri, zone, drumuri, evenimente, etc. Ma gandesc sa-mi iau o pereche de ochelari cu camera, sa filmez gen EuroTruck Simulator, de la volan, cand incarc, cand descarc big grin Acum nu stiu cum e treaba cu copyright`ul. Cand n-o sa fiu prea vorbaret, in general se va auzi muzica din masina pe fundal. Am inteles ca-s foarte stricti astia de la Youtube cand vine vorba de copyright, iar daca bootii depisteaza muzica pe fundal si nu ai acord, iti intrerupe sonorul la tot clipul, sau doar portiunea aceea, ori chiar iti da jos tot clipul. Este adevarata treaba?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da este adevărat. Dacă se detectează muzica pe fundal e posibil sa îți dea jos clipul pe motive de copyright

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat