| Patrıck_Patrıck_1998 a întrebat:

Salutare, pot da de permisul auto dacă port ochelari și am dioptria -2, 25 la cei doi ochi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti obtine permisul de conducere, nu este nici o problema atata timp cat vezi bine cu ochelarii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat vezi perfect cu ochelarii poti avea si de la 5 in sus. Ideea e ca oftalmologul va controla acei ochelari ca sa se convinga ca vezi cu ei perfect si dupa va decide daca treci testul oftalmologic daca nu iti schimba ochelarii.

| Dan193 a răspuns:

Da, daca vezi bine in ochelari treci fara nici o problema.

| Nuvr a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un doctor el iti poate spune daca poti sau nu