| Ciobanu_Andrei_1990 a întrebat:

Salutare Prieteni.
Stie cineva daca un agent de paza de la un supermarket Peny conform legii are voie sa ma urmareasca de fiecare data cand vin in magazin de la intrare pana la iesire pe motiv ca asa vrea el?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca are voie, doar asta este meseria lui, de aceea l-au si angajat, sa urmareasca oamenii in acel magazin, iar daca i se pare ceva suspicios, are voie sa perchizitioneze, sau sa cheme politia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate, ca na, asta e meseria lui.

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai aia ii este datoria lui. Daca ti se pare ca se holbeaza cred ca ai putea sa vorbesti cu seful magazinului despre problema asta. El se uite pentru ca sa nu furi ceva, ii pari suspicios sau in cel mai grav caz sa abia alt interes daca intelegi..., poate doar ti se pare dar daca esti sigur de asta ai putea incerca sa vb cu seful magazinului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El isi face datoria. Doar ignora-l.

| MadalinG99 a răspuns:

Normal, isi face meseria.

| Mt34 a răspuns:

Nu are voie. Din punct de vedere etic