| Adix232 a întrebat:

Salutare. Tin sa adresez o intrebare celor care au promovat examenul de permis cu ajutorul site-ului e-drpciv.ro!

Se poate lua examenul doar repetand aceste chestionare? Vreau sa zic ca, la primele chestionare facute, reuseam sa ajung sa raspund la 17-18 intrebari corecte, pana ajungeam la 5 gresite, luand-o de la capat. Acum am ajuns sa scot lejer 24-25 puncte! Credeti ca este de ajuns pentru a da examenul?

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Sincer personal nu am dat pentru permis dar fratele meu ii mai lenes nu citeste nici sa ii dai in cap, nu o citit nicioata cartea nimic, o facut numa chestionare, pe zi facea de cel putin 15-20 de ori. Si l-a luat din prima cu numa 22 parca. Ia picat exact ce o fost mai greu pentru el o fost ce tinea de legislatie ca alea nu lea inteles niciodata. laughing
Deci raspunsul meu final ar fi citeste macar odata cateva pagini din carte.

| Adix232 explică (pentru CrazyRat):

Am cartea "Noul cod rutier 2012". Dar nu e legislatia in ea. Pe net nu o pot gasi?

| CrazyRat a răspuns (pentru Adix232):

Cred ca asta ii cel mai folositor;))
http://www.youtube.com/watch?v=4tCyowNZt58 ii pe "episoade" sa zic asa.
Nu stiu exact ce sa zic, incearca sa faci intotdeauna punctajul maxim ca atunci poti fi mai sigur.

| Adix232 explică (pentru CrazyRat):

Am progresat zi de zi la chestionare. In urmatoarele zile sunt sigur ca voi fi capabil sa scot maxim, adica 26 puncte! Marea dilema e: e de ajuns sa fac punctaj maxim la chestionar, pentru a trece examenul?
Voi incera sa invat ceva si din acel filmulet, poate prind ceva... dar greu laughing!

7 răspunsuri:
| adych a răspuns:

Nu e de ajuns sa faci doar chestionarele de pe drpciv. Acolo sunt chestionare generate automat dintr-un esantion de 2000 de intrebari insa la examenul de teorie testele sunt generate dintr-un esantion de 10.000 de intrebari asta insemnand ca tu cunosti doar 20% din acele intrebari. Daca ai noroc ai 20% sanse sa treci asta daca ai facut atatea chestionare incat sa prinzi macar o data fiecare din cele 2000 de intrebari. Acum faci ce vrei dar sfatul meu este sa iei legislatia cap-coada de 2 sau 3 ori si atunci sa te apuci de chestionare. Multa bafta.

| Adix232 explică (pentru adych):

Cred ca ai inteles gresit. Nu e vorba de site-ul oficial drpciv, ci e-drpciv.ro, care e mult mai imbunatatit si intrebarile care apar la examen sunt puse pe site zi de zi, pentru ca sunt puse de useri! Voi incera sa invat si legislatia... dar e muuultt si greu. chiar daca prind usor, e prea mult de invatat.

| adych a răspuns (pentru Adix232):

Calea cea mai usoara nu e intotdeauna cea mai buna.

| Ovidiuxxxc a răspuns:

Întrebările DRPCIV le găsiţi aici: http://c-drpciv.ro/ - cu toate răspunsurile corecte care sunt marcate cu culoarea roşie. Noroc! :D