| anonim_4396 a întrebat:

Am vrut să achiziționez un smartphone cu abonament la RCS-RDS si nu am putut deoarece in acest moment nu sunt angajat si chiar daca as fi fost aveam nevoie de 6 luni la locul actual de muncă. De ce regula nu se aplica si la telekom de exemplu si cei de la anaf intervin doar la compania rcs-rds si poate Vodafone sau Orange (nu stiu)?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si cei de la anaf intervin doar la compania rcs-rds.
Cei de la ANAF nu impun această regulă. Ei nu au această competență. Este decizia RCS-RDS.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ei spun că este decizia ANAF.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare firma are reguli proprii si ANAF nu are de ce sa intervina, nu-i intra in atributii.

| darrio2007 a răspuns:

Cum achiti pretul abonamentului daca nu dovedesti ca lucrezi undeva? ANAF-ul nu are treaba cu ce spui tu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca esti baiat destept iti iei telefonul din alta parte si abonament la RDS. Nu au preturi extraordinare la telefoane, chiar daca costul abonamentelor e excelent.

| Nonolita a răspuns:

Tu ai vrut telefonul in rate. Iar daca nu lucrezi... de unde platesti?