| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Salutare TPU, credeti că România se duce de râpă asa cum o stim noi in prezent cu toata curuptia, mizeria, prostia, birocratia si tineretul varza?

Răspuns Câştigător
| Csander a răspuns:

Berea si.Cola cu siguranta m-ar agita, deci sunt extrem de calm. Ti-am raspuns la nelamurire, o merit.

46 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu tot tineretul e varza

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Eu cared ca 70% e varza.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Tu nici macar 1% nu cunosti

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Bine fie cum zici tu dar 50% tot e na.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ma voi romanii aveti asa un talent in a va barfi unul pe altul incredibil, apoi spuneti ca cica minoritari sunt rasisti,cand voi singuri va faceti de ras, deci nu jumatate din tineret e varza, problema in Romania este indiferenta, nepasarea, prostia, lipsa frici, legi, daca fiecare indiot ar primi 100 de bici sar cuminti naibi, trebuie educatie si daca nu se poate cu vorba trecem la fapte, inainte elevul respecta profesorul, azi elevul isi bate profesorul

| relian a răspuns (pentru RAY):

Dar tu ce esti man esti extraterestru cumva laughing Auzi la tine,problema voastra a romanilor laughing de parca tu locuiesti pe Luna, tu nu ai treaba cu RO nu faci parte din cetatenii acestei tari.
Tu esti exact ca oricare alt roman, poate in mintea ta te consideri altfel, dar adevarul este altul laughing
Acum daca tu oi fi o persoana mai buna, mai linistita, stai tu usor ca sunt si romani-romani la fel balamuc.In orice tara sunt oameni de toate categoriile.Din cate observ mai toat UE este varza, deci vina o poarta cei care au contribuit la indoctrinarea populatiei si continua si acum.Nu este vorba doara despre romani.Germanii is mai praf ca romanii,stai tu linistit laughing sau italienii, doara ca daca nu esti printre ei sa-i vezi, normal nu stii, atunci spui doara ce stii, adica de romanii, dar normal ca orice roman tu esti exceptia laughing

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Hai ca unii profesori si o cam merita, cand eram in clasa a 12-a niste smecheri din alta clasa (erau injur de 6 baieti voinici) s-au razbunat pe profu de mate l-au prins l-au tarat si apoi l-au bagat in containar pe urma l-au chemat pe prostu clasaei ca sa traga capacul peste containar.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru relian):

Relian hai ca ai fost tare frate asta mi-a placut si da ai dreptatea toata UE e varza mai varza ca noi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Auzi la el lipsa fricii da ce suntem noi ma pui de avicola, pisici sa ne fie frica ai uitat ca romanul e dat in masa toata ziua se plange ca nu are de unde dar se descurca, se descurca. Noi asa idioti cum santem dar macar avem sange in noi am auzit ca nemtii si astia de prin UE sunt mai fricosi ca noi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Auzi la RAY "Ma voi romanii aveti asa un talent in a va barfi unul pe altul incredibil" da ce ma tu nu esti tot roman, tu nu esti cetatean al acestei tari de rahat, sti ceva eu am impresia ca te crezi mult prea superior fata de noi, pun pariu ca daca ne intalnim fata in fata esti praf, razboinici ai tastaturi am mai intalnit eu personal te credeam bait fain dar na acum prea superior te crezi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

"problema in Romania este indiferenta, nepasarea, prostia, lipsa frici, legi" asa e ca din cauza acestor lucruri au murit tinerii din clubul colectiv si pe urma reactia societatii s-a vazut.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Tu spui ca nu tot tineretul e varza dar in realitate 50% e varza mai ales ca foarte multi specialisti spun ca din 89' in coace societatea romaneasca sa dezumanizat complet https://www.hotnews.ro/stiri-opinii-20531012-dezumanizarea.htm de aceea toti tinerii au plecat din tara asta de rahat, noi am uitat sa fim oameni ce sa mai discutam atat e o societate de rahat, tu crezi ca ei pleaca doar din cauza baniilor.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Greseala

| RAY a răspuns (pentru relian):

Tu nu vezi ca esti prafuit de praf, esti praf si pulbere laughing ca si clovnul ala de trump creier de molusca

| relian a răspuns (pentru RAY):

Ba boule, tu nu stii nici o limba, nu ai nici o tara, esti a nimanui laughing te mai bagi in sama si ca papagalu ala.Du-te dreacu de handicapat de aici ca puti.Esti un sobolan urat de casa,nu iesi pe afara sa nu te loveasca vantul laughing tot ce stii e luat de pe net,adica nu stii de fapt nimic,dar incerci sa arati ca existsti si tu pe undeva.
Pun pariu ca nici usa de la intrare nu stii sa o descui, asa ca stai in casa, poate astepti pe maicata sa vina sa te scoata afara laughing cam asta esti tu ba Ray omul nimanui laughing omul fara tara, fara nimic, dar bun la toate, asta doara din gura laughing

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Suntem vai de steaua noastra, RAY de ce esti asa de dur, spui lucruriile asa de simplu si direct fara nici o remuscare AI MILA DE NOI.

| RAY a răspuns (pentru relian):

Ce ai ma cu saracul animal, te-a inselat iubita cu el, restul ce ai scris sunt copy paste, da ma cand intru in casa am casa asa mare ca ies in partea cealalta a planetei

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

laughing trebuie sa intelegi ca generalizarea nu e buna, eu eram ironic dar tu chiar ai o credinta ca tineretul e varza, nu toti, o fi uni dar nu toti

| RAY a răspuns:

Eu nu vreau sa ma murdaresc la gura pentru tine, sa ma baneze din cauza ta admin, eram ironic dar tu cum esti autist nu ai inteles

| Frank51 a răspuns:

Nu se duce la rapa, ci o sa stea la actualul nivel.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Frank51):

Ai dreptate coruptia a fost de cand e lumea pe pamant o sa citesc cate ceva din ce ai enumerat in raspunsl pe care mi l-ai dat.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Frank51):

Adica stagneaza ramane pe loc nu urca dar nici nu coboara.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, se imbunatateste cu astea.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Sn4k3):

Eu i-am dat funda lui AlexSufletBland pentru ca mi-a adresat 3 intrebari si mi-a dat un raspuns scurt si direct care reflecta realitatea nu stiu la ce te referi cand ai raspuns "Nu, se imbunatateste cu astea". La ce te referi mai exact? te referi la toate raspunsuriile primite pana acum.

| Pricope_Marius_1997 explică:

Asa e frate asa-i, cumparati bilet spre Argentina s-au Portugalia ca nu mai ai ce sa faci aici e jale.

| Pricope_Marius_1997 explică:

''Duva dracu de entitati dubiose, toate scursurile fac scoala in RO'' scuza-ma relian dar ce e Romania pe plan international, iti spun eu ce e pe langa colonie si piata de desfacere, Romania nu este altceva decat o buna bucata de rahat de capra carpatina asta e, o tara in care voturiile se cumpara usor ca in evul mediu cu un popor de hoti pentu ca asta si suntem. Eu nu ii tin partea lui RAY pentru ca nici el nu-i cine stie ce dar sincer mie imi pare rau ca m-am nascut in Romania si crede-ma ca la multi dintre noi ne pare rau, eu daca as fi avut putin noroc in viata dar din pacate nu am avut, plecam de aici. Singurul lucru care imi place aici sunt muzica si filmele vechi daca as putea spune.

| relian a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Man eu nu locuiesc in RO de ani buni,deci eu nu tin cu romanii,nu tin de fapt cu nimeni,apreciez ce este de apreciat si critic ce este naspa.
Daca traiesc intr'o tara sa zicem mai ok asta nu inseamna ca de acum incep sai lingusesc pe aia,nici vorba,daca vad ceva naspa spun.
Ray asta,nu vreau sa fiu rau dar cum spune el cai pare rau ca s-a nascut in RO eu cred ca el de fapt nu trebuie deloc sa se nasca laughing el indiferent unde ar merge, mai bine ca in RO nu poate sa o duca, el nu-i capabil de nimic. Daca el se nastea in Germania lui, era pe strada, nu stie nimic, sa fim seriosi.
Daca te nansti in alta tara crezi ca ai fi mai destept? Singura chestie buna in alta tara este ca aia au joburi pentru toate categoriile de oameni.Ray era bun in Franta, acolo te tin aia fara sa faci nimic, daca mai faci si ceva copii traiesti pe spatele copiilor.

| RAY a răspuns (pentru relian):

Deci ne si spui ca traiesti din alocatia copiilor tai laughing asa ai facut de ne spui si noua, ma eu am dat niste exemple de generalizare, tu te ai bagat aiurea in seama, intre mine si marius, ca o musca

| RAY a răspuns (pentru relian):

1. Employment: both countries are for the most part at full-employment. Jobs can be acquired more quickly in the US, but you have far superior protections in Germany. If I become unemployed in DE and could not find work with my qualifications, I can go to a trade school or college to learn a new skill, paid by the govt. I think DE wins here.

2. Poverty: poverty levels are similar. Unofficial rates for the US are around 14%, with DE reporting around 16%. (I didn’t research the definitions to see how similar they are) However, I think the outcomes are different for the very poor. I have seen VERY FEW homeless people in DE. There are thousands living on the streets of many cities like Seattle, SF, Denver, etc. I believe you can live with some dignity being poor in DE. If you are a black teenage male living in poverty, you have a 60% chance of ending up in prison. Advantage (slight): DE

3. Health care: all DE residents are required to have health insurance. Hundreds of thousands of americans go bankrupt every year (passing the costs on to every one else) because of medical bills. Level of care is very similar. Out of pocket costs in Germany are minimal. Obesity level and child mortality is much higher in the US. Strong advantage: DE

4. Education: all public higher education in DE (trade, college, university) is nearly free. Much stronger support for public pre-schools in DE (though not good enough TBH). Advantage: DE

5. Social cohesion: germans have very high social cohesion. Teenagers yet today embrace their regional traditions. A cornerstone of adult life in DE is to be part of one or more clubs, where you might play soccer, play music, drink beer, bird watch, or whatever. You don’t feel the class-divide in DE like in the US. People generally don’t look down on other people in lower social classes in DE like exists in the US. Advantage: DE

6. Safety and security: I haven’t yet seen a place I wouldn’t walk alone at night in DE. The US leads industrialized countries in their murder rate and incarceration rate. I also have strong job security. Advantage: DE

7. Good governance: DE has about 7 main political parties. I don’t agree with all of them, but most of them are attempting to make life better for their supporters. US govt has become corrupt and ineffective. DE has a balanced budget while the US is chucking a couple trillion on the debt every year. Advantage: DE

8. Freedom: The US offers some freedoms we don’t have here, like hoarding guns, the ability to throw a ‘sieg heil’ in public or sell swastika flags. You may find it interesting that DE’s press is considered more free. I’ll just attribute this one to the US, but don’t want for any freedoms here in DE.

9. Environment and conservation: cities in DE don’t expand that often. For the most part, you can’t build outside of a city or village boundary line, so there is not much sprawl nor fracturing of the forests happening in DE. DE produces more power than is needed by the entire country on sunny days from solar. DE has the highest recycling rate. The US has fracking and is now the #1 oil & gas producer, and has far inferior mileage standards. DE has higher standards for pollution and water purity. Advantage: DE

10. GDP & income: GDP is not an indicator of personal income, but a lot of other answers mentioned it. GDP is slightly higher in the US. Average income is also slightly higher in the US, but disregards many factors, which erases the advantage IMO. Income inequality is much higher in the US. Advantage US.

11. Military: many other answers mention this one. The clear advantage here is the US, but I don’t see how that benefited me when I lived in the US.

13. Infrastructure: DE has a huge train network and the autobahn. The US has a massive deficit of infrastructure spending, causing the roads and bridges to be in a pretty bad state right now. US has a vastly better general aviation system. Internet and cellular coverage is similar for both countries (could be a lot better!). Regulation in DE allows for many competing mobile providers, internet providers, even electric providers. Advantage: toss-up

12: Transportation: Using buses, trams, subways, light rail and long-distance trains, you can get from nearly any point in DE to another using public transport. If you live in most cities, there is no need to own a car.

Based on these points, I cannot see how anybody wouldn’t agree that Germany is the clear winner.

| relian a răspuns (pentru RAY):

Ba papagalule, esti cam pe dinafara cu orice.Tu in afara de net altceva nu esti capabil.Tu crezi orice **** til baga aia in gura laughing
Dai cu rahat pe la gura fara sa ai habar.Ba bambilici care esti,nu stiu cum sa te mai iau.
Tu nu veni cu texte,ce zic mai stiu eu cine,vina cu ceva de la tine,ai trait tu in Germania,ai muncit acolo sa vezi cum este viata? Ai trait tu in America sa vezi cum este viata? Vorbesti din ce rahat manainca altii,deci nimic de la tine.
Ba omul nimanui care esti tu,ma intilnii acum ceva vreme cu cine crezi? Erau ceva germani aici,ma luai in vorba cu ei, omu isi facuse aici firma nu mai zic de care, altii lucrau aici, intreb pai ba voi sunteti germani ce cautati aici? Aici ne place.Zic pai Germania? Germania este un **** laughing asa au zis ei, ma si miram zic pai Germania vorba aia, toti romanii stiu ca Germania e tara buna bla bla.Au zis lalso moale man nu suntem curiosi de Germania,de acolo venim,asta mi-au zis.
Unde pui ca in Texas sunt si orasele de germani pline,cu nume german,oameni tot,dar nimeni nu-i curios de Germania.

Deci ia-ti rahaturile si bagale undeva,pe la spate,apoi gusta sa vezi cum sunt laughing
Cand tu personal o sa ai ceva experienta, sa fi locuit, trait, muncit in anumite tari, atunci sa vii sa spui unde e mai bine sau nu.
Pana una alta in America orice om de pe globul asta ar vrea sa vina, deci oricine din oricare tara.De ce? Tu esti prea batut in cap,prea indoctrinat sa mai poti afla.
Ca sa vezi si tu sa vedeti si voi ce oameni sunt in RO si in UE in general,astia sunt oamenii,deci ce sa ne mai mire ca vin africanii,arabi si isi bat joc de ei,la ei acasa laughing

Apropoo ba de Germania ta,du-te si vezi ca arabii,africanii iti violeaza ba fetele germane si nimeni nu le face nimic laughing
Esti un nimeni in porumb,te bagi in seama sa vada oamenii ca existi si tu.
Nu eu ma bagai intre voi,tu esti cel care se baga,tu care esti roman dar te consider altceva,numai roman nu,tu care locuiesti in RO asta pentru ca in alta tara nu ai loc,tocmai tu vii sa spui ca romanii is praf.Tu care ai facut scoala cu care te lauzi in RO dar romanii si RO nu-s buni,numai tu esti bun laughing
Ba brosca testoasa tu maninci unde scuipi ba panarama care esti,din RO maninci,acolo traiesti, acolo ce mai faci, dar eu stiu de ce ai atat pica pe RO un singur motiv te-a facut sa fii atat de batut in cap si anume ca nu te vor fetele laughing
Dale la jalea nu te vor asta e, inseamna c a nu esti pe placul lor, dar nu ura locu unde te caci apoi maninci laughing
Ce faci ba te bati singur, te faci singur de rahat? Exemplar ca tine mai rar pe bune.Sa traiesti, sa te nasti, sa locuiesti inca intr'o tara si sa spui ca e naspa, sa spui ce tampenii mai spui tu.
Pai ce mai stai ba acolo? Deja ai 30 de ani, parca te vad si la 40 tot pe aici laughing si tot asa cu muci in fasole, tot suparat ca femeile nu te vor, ca romanii sunt praf, si apoi la fel si la 50 si tot asa, o sa mori ba cu oftica asta in gat laughing dar asculta ce zic eu.Tu acolo o sa mori ba si stii de ce? Pt ca atat poti, acolo o sa mori cu streangu de gat, cu oftica asta ca tu marele german ai ajuns un nimeni in RO tu marele sef de trib, pe care nul vrea nici o femeie laughing deci cam asta esti tu.Dar toate astea stii de unde vin? Ca asa esti nascut.Adica ai fost nascut practic fara nici o inclinatie, absolut fara nimic,laughing asa ceva rar poti vedea, dar uite ca natura nea oferit un exemolar in RO ar trebuie sa fim fericit ca te avem laughing un om care nu stie sa faca absolut nimic, care se impiedica si cand merge pe strada, care arata si naspa si care mai este si gras laughing unde pui si care nu are absolut nici un talent, decat cel de Copy Paste atat ai invatat inca de cand erai embrion si asta faci si acum.Dovada este ce ai venit si ai copiat si miai aruncat mie sa vad, dar ce sa vad ce zice tot unu ca tine laughing ce zice un alt german din ala indoctrinat pana in maduva curului laughing Hai dispari, mai bine da ignore, asa faceai pana mai ieri, oricine nu era de acord cu tine, oricine te lua la 11 metri deja avea ignore in secunda 2.Asa ca e mai bine sa iti reiei vechiul obicei.

| RAY a răspuns (pentru relian):

Hai sa isi inchid tusul de imprimanta, copie expirata, majoritatea celor care stau in america sunt din decendenti germani, englezi fac parte din triburile germane, asa ca razi degeaba, toate popoarele vorbitoare de limbi germanice sunt stramosi triburilor germanice
https://ro.wikipedia.org/wiki/Englezi
https://ro.wikipedia.org/wiki/Triburi_germanice
englezi,germani,olandezi sunt decenti modernilor americani

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru relian):

Razboiul asta dintre tine si RAY m-a facut sa rad de ma doare stomacul, mi-a dat lacrimile, nici unul nu cedeaza cred ca o s-o tineti asa pana in 2019.

| relian a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu e nici un razboi intre mine si el,nu o sa il mai bag in seama de acu,nu ai cu cine laughing Atat poate atat face,trebuie sa intelegem,doara ca eu incercam sa il ajut cumva,daca pot spune asa,dar cum am spus nu ai pe cine.
Initial eu am vorbit frumos,adica ce am comentat la raspunsul lui,am spus ce tu nu esti roman si ce am mai zis,totu in limite normale,la care el a dat o replica,ce sa zic asa m-a deranjat,Ray asta nici nu stie sa glumeasca,nu stie cand,cum,nu stie sa fie finut, sa critice daca vrea asa subtil, e mai din topor cum zic romanii, doara ca la el e asa probabil ca nu stapaneste bine nici o limba, nici romana nici germana, cu care se lauda mai tot timpul.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru relian):

RAY incearca sa dovedeasca ca e barbat in RO, el e asa mai din topor asa cum ai zis tu dar el se plange ca nu-l inteleg femeiile. Culmea daca RAY s-ar fi nascut in Occident ar fi fost invers ca pe RAY nu il inteleg barbatii adica sti tu la ce ma refer HA HA HA HA HA HA.

| relian a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

laughing nu mai spune de astea ca te si reclama,deja mia eclamat raspunsurile,asta e omul asta,copy paste,reclamatii si lauda,dar nu-i bun nici de unele vorba ta.
Uitasem si sa dea ignore laughing. Raspunde numai la pustani,aia lo aprecia ca nu stiu prea multe,apoi sunt generatia asta copy paste,deci e si normal sa fie apreciat, ca de aratat ceva de la el, daca cumva ii ceri te trezesti reclamat, sau ignorat laughing deja el depune un efort f mare sa caute pe net sa dea copy apoi paste, pai vii sa mai ceri si explicatii prorpii, vrei sa cada lat de oboseala laughing

| romeo78 a răspuns:

România este acum așa, tineretul "varză" datorită străbunilor, bunicilor, părinților acestor tineri, care în 1990 l-au votat cu 80% pe Iliescu, au aplaudat venirea și acțiunile minerilor din 13-15 iunie 1990. Cei care atunci când erau la rând închise întreprinderi luau salarii compensatorii și tăceau!
Tineretul este "varză" din cauza părinților absenți care au crezut că cei 7 ani de acasă, iubirea părintească se cumpără cu euro și se face pe Skype.
Și, nu mai asculta propaganda cu corupția. Citește pe google de corupție în alte țări, dar care se încheie amiabil la tribunal cu o amendă, nu pe stradă cu sloganuri mincinoase!
Stai liniștit, că Dragnea e copil mic la corupție. Încearcă să citești de marea corupție de la noi făcută prin anii '90, începutul anilor 2000.
Află despre Bancorex, Navrom, industria siderurgică! Citește despre cel care se duce cu elicopterul la mare, cum a făcut tatăl lui averea!
Ai 20 de ani. Poate există biblioteca județeană. Cere să citești ziarele din anii 1990. Vezi acolo corupție adevărată!
Deci, țara a ajuns așa, datorită celor care în anii 1990 nu s-au gândit la viitorul nepoților, ci doar la prezent!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru romeo78):

Pai din anii 90'si 2000 stiu ca era Sorin Ovidiu Vantu impreuna cu Ioana Maria Vlas https://www.youtube.com/watch?v=3nw_J41ijbY https://www.youtube.com/watch?v=ZabxszP8CMY asta e tot ce stiu.

| romeo78 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Firimituri sunt aceste persoane! Au fost o acoperire pentru cei care de fapt au luat grosul banilor de la FNI, FNA. E vorba și de Comtim, marele combinat de procesare a cărnii de la Timișoara, Bancorex, privatizarea Oltcit, ARO, Tractorul Brașov, Autobuzul București, IMGB, marile sere din București, a căror privatizare dubioasă a fost încheiată de guvernul Năstase.
Mergeți la o bibliotecă și citiți ziarele din acea vreme sau poate le găsiți pe internet.
Iar, corupția e veche de când lumea! Nu e ceva nou!
Chiar și în comunism era corupție!

| Bogdan70001 a răspuns:

3 Mari probleme au tara asta in opnina mea
1. Coruptia
2. Popolatia, care in loc sa se precupe si de viitorul tarii se preocupa doar sa barfeasca pe altii si sa faca misto, ca din cauza asta avem noi probleme cu bully-ul in scoli, ca nu au toti Samsugi sau HaiPhone.Pe bune sa ajungi sa faci misto de o persoana doar pentru telefonul pe care il are denota cat de inapoiat in gandire esti si nu ese vorba doar de telefon este vorba si de imbracaminte si multe altele, pentru ca in loc sa fim preocupati de noi si de viitorul tarii pe al 2-lea plan ne arde sa vedem ce si-a luat X si Y

3. Tiganii. Totusi nu as vrea sa-i pun pe toti in aceeasi oala deci o sa spun ca doar 95% din cei ce inca traiesc in RO

Si uite ca fara sa realizez le-am pus si in ordinea in care probleme ar trebui sa fie rezolvate in RO big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca asa a fost mai dintodeauna nici in viitor nu o sa se schimbe prea mult.
Coruptia/spaga este in sange, de mici copii suntem invatati cu "plicurile de bani" (ba la scoala, ba la spital ) cand crestem deja ni se pare absolut firesc sa dam spaga pentru servicii decente.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Asa e nai ce sa faci o s-o ducem asa mereu.

| Csander a răspuns:

O intrebare putin pe langa subiect, dar cati ani ai tu?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Csander):

20 de ani dar na in fine eu doar am intrebat doar asa de curiozitate.

| Csander a răspuns:

Deci, din ce categorie faci parte mai eact? Cumva din "tineretul varza"? Stii de ce este "tineretul varza"? Ca in loc sa-si vada de treburile lor si sa faca ceva bun pentru ei, le place sa-si bage nasul peste tot si sa critice pe toata lumea aratand cu degetul, dar niciodata inspre ei.
Vreau funda.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Csander):

Asa e frate ai perfecta dreptate, acum nu trebuie sa fia asa de dur relaxeazate serveste o bere o cola calmeaza-te, uite ca un om asa de linistit si relaxat iti ofer funda HA HA HA HA HA!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Csander):

Nu stiu ce naiba are site-ul asta nu imi apare funda ca sa apas pe ea.

| Csander a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Berea si.Cola cu siguranta m-ar agita, deci sunt extrem de calm. Ti-am raspuns la nelamurire, o merit.