| alex999lead a întrebat:

Salutare TPU, Eu sunt la liceu in Craiova (Dolj) sunt pe profil mecanic si am dreptul sa fac scoala de soferi gratis, acum problema este ca eu am buletinul in Jud Gorj in maxim 2 zile trebuie sa duc cazierul la scoala. Si dilema mea este daca pot sa dau examenul auto fara schimbarea buletinului in Dolj. Va rog chiar am nevoie de un raspuns dau FUNDA.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea se va face doar dupa ce implinesti varsta de 18 ani.
Fiind la scoala in Craiova poti sa-ti stabilesti acolo resedinta (flotant) si sa sustii acolo examinarea, asa cum am spus doar dupa ce implinesti 18 ani. Pentru flotant nu este nevoie de preschimbarea CI (precis n-ai BI).