| qq30xx a întrebat:

Unde pot găsi și eu legislația cu normele în vigoare pentru instalațiile electrice ce țin de unitățile de cazare, o pensiune mai exact?
Am dat căutare Google și nu prea am avut succes...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu sunt legi. Sunt doar norme si hotarari. Ele sunt valabile pentru orice instalatii electrice, nu sunt specifice unei pensiuni, sau hotel, sau casa.
https://bit.ly/2JQ1o5u

1 răspuns:
| George_Bulboaca_1993 a răspuns:

Salut tot ce cauți se numește normativ i7. Atenție toate trimiterile din normativ către SR-uri primează față de normativ și legislația din România. Bafta dacă nu caută un Proiectant și te lămurește el.