| istoc2010 a întrebat:

Salutare tuturor!

Am dat sala acu' cateva luni (l-am luat), iar cand am terminat examenul am facut programarea direct de pe calculator!
Am primit la un moment dat un mesaj cum ca cazierul e expirat. M-am dus la ghiseu iar domnul de la ghiseu a dat dosarul si mi-a spus sa ma prezint cu cazierul pentru examen.
Pentru programare nu am primit nici o confirmare, iar in data retinuta de mine ca ar fi trebuit sa dau traseul (orasul) m-am prezentat la examen dar nu am fost strigata. Intre timp am aflat ca de fapt nici nu aveam programare. Problema cea mai mare e ca lucrez in strainatate si ca am fost special pentru examen acasa. Iar dupa asta nu mai am liber. Mentionez ca programarea o aveam pe 29 august 2019 iar ei vor sa ma reprogrameze in noiembrie pentru ca nu mai au loc pana atunci.
Intrebarea mea este, nu este o lege sau un articol de lege pe baza careia as putea cere o reprogramare mai rapida, avand in vedere ca am bilet deja cumparat pentru a ma intoarce in strainatate? Va multumesc anticipat, cu stima si respect!
Elisa. P

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista posibilitatea, dar reprogramarea trebuie aprobata de seful politiei rutiere din judetul tau. Trebuie sa mergi imediat si sa-i expui situatia, cred ca ar aproba.

| istoc2010 explică (pentru Ioandelasal):

Am incercat sa intru in comisie si mi s-a spus ca nu ma poate ajuta, de aceea caut o lege de care sa ma leg ca sa pot sa ii oblig sa faca asta

| Ioandelasal a răspuns (pentru istoc2010):

Nu exista o asemenea lege, singura posibilitate este cea pe care ti-am indicat-o.