| Dorin93 a întrebat:

Salutare tuturor!

Ce masuri se pot lua impotriva celor care lasa masinile cu anunt de vanzare pe trotuare sau in apropierea intersectiilor? Unde pot face plangere?
La intersectia 13 Sectembrie cu Sebastian (sector 5, Bucuresti) sunt zeci de masini de vanzare, unele parcate ilegal, altele pe locurile din fata blocului. Unii au parcat legal, pe locuri publice neplatite, dar nu mi se pare corect sa ne ocupe noua parcarea, lasand masina cu lunile in fata blocului. Ce pot face? Vreau sa actionez legal, nu sa le intep cauciucurile sau sa le sparg geamurile laughing

Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti ocupa locul de parcare platit de tine poti face sesizare la Primarie. Daca nu, asteapta sa-si vanda masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suni la locala

Răspuns utilizator avertizat
| nda a răspuns:

Eh, nu ti se pare tie corect. Daca masina e in parcare, n-ar trebui sa te deranjeze cu nimic. Te deranjeaza ca are un bilet in geam, sau ce? Daca nu scria ca e de vanzare nu te mai suparai, chiar daca masina statea acolo cu lunile.
Daca e parcata ilegal, anunta politia. Sau poti sa fii marlan si sa mergi sa le intepi cauciucurile si sa le spargi geamurile.

| Dorin93 explică (pentru nda):

Daca nu ar avea bilet in geam, nu as sti ca e de vanzare. As banui doar, dar nu as fi sigur. Si da, ma deranjeaza, pentru ca masinile se vand la targ, sau pe net. Nu ocupi parcarea oamenilor. Daca eu as aduce 20 de masini din Germania si le-as pune in fata blocului tau ti-ar conveni? E parcare publica, dar ti se pare corect? Samsarii sa isi duca masinile in targ, nu in parcarile oamenilor.