| bizo95 a întrebat:

Salutare tuturor daca am picat examenul de traseu prima data pentru categoria b care ar fi costurile pentru o a doua examinare reprogramare si este posibil sa cad tot cu acelasi examinator politist ca si la prima examinare s-au poate sa vina altcineva? astept raspunsuri serioase fara glume si jigniri multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singurul cost este ca va mai trebui sa platesti cel putin 6 ore de conducere.
In prezent nu se mai plateste examinarea, taxa de examinare a fost abrogata din 1 februarie a.c.
Posibilitatea exista sa ai acelasi examinator, desi este una mica, in functie de cati examinatori sunt.

| bizo95 explică (pentru Ioandelasal):

Intr-adevar singurul cost a fost achitarea unei noi anexe la dosar in valoare de 400 de Ron +orele suplimentare

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi peste 15 zile sa te reprogramezi la examen, pentru ca, abia atunci ti se permite reprogram, area
Oricum, urmatorul examen poate fii peste 2-3 luni, timp in care, speri ca examinatorul asta si-a luat concediu, sau intra in libere.

Intre timp, mai iei cateva ore de sofat, ca sa stapanesti mai bine masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai intr-un oras mare ai toate sansele sa-ti cada alt examinator, cat despre pret ar trebui sa fie tot acelasi, chiar dava dai si de 10 ori.

| bizo95 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer trebuie sa achit iar ceva taxa pentru anexa noua la dosar s-au?