| madutzu19 a întrebat:

Salutare tuturor. Ieri m-a oprit controlul in tranvai si mi-a facut proces verbal cu datele mele de pe buletin motivul find ca eu am compostat biletul cu doua calatorii pe aceeasi parte. Nu am semnat procesul verbal. Astazi e a3a zi si nu am primit nimic.
Stiti imi vine ceva acasa, vreo instintare ceva de genu?
Care a mai trecut prin asa ceva rog sa ma ajute.
Ofer funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pot sa-ti spun un termen exact, cred ca in cca 10-15 zile.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ti-a dat procesul verbal de contraventie?
Pot sa-ti trimita procesul verbal acasa si se poate aplica una din doua pedepse: avertisment sau amenda.

| madutzu19 explică (pentru Ioandelasal):

Pe proces cica o sa iau 1 mil amenda. sincer eram putin nervos si nu am citit sa vad ce scrie pe procesu verbal...

| Ioandelasal a răspuns (pentru madutzu19):

Nu scrie si ca se aplica prevederea cu plata in 48 de ore a jumatate din minimul amenzii?

| madutzu19 explică (pentru Ioandelasal):

Eu nu am primit nimic de la ei.ei au ramas cu procesu ...si apoi mi-au zis ca sunt liber sa plec...

| Ioandelasal a răspuns (pentru madutzu19):

Daca nu primesti procesul verbal de contraventie poate ca ti-au dat doar avertisment.

| madutzu19 explică (pentru Ioandelasal):

Daca ar fi sa primesc ...in cat timp il primesc?

| madutzu19 explică (pentru Ioandelasal):

Astazi am primit amenda acasa. daca nu o platesc ce se poate intampla?

| Ioandelasal a răspuns (pentru madutzu19):

Mi-ai declarat raspunsul castigator fara sa-l citesti?

| Ioandelasal a răspuns (pentru madutzu19):

Nu pot sa-ti spun un termen exact, cred ca in cca 10-15 zile.